VARDAR BOLJI OD MONPELJEA: Skoplje slavi "Letećeg Rusa"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VARDAR BOLJI OD MONPELJEA: Skoplje slavi „Letećeg Rusa“!

VARDAR BOLJI OD MONPELJEA: Skoplje slavi „Letećeg Rusa“!

Rukometaši Vardara, zabeležili su vrednu pobedu na svom terenu protiv Monpeljea 30:26 (18:13), u pretposlednjem kolu grupne faze Lige šampiona. Domaćin je do novih bodova stigao na krilima sjajnom Timura Dibirova, strelca 12 golova. Vardar će se za drugo mesto boriti u direktnom okršaju sa Rajn Nekar Levenom u Manhajmu.

VARDAR – MONPELJE 30:26 (18:13)

Dvorana Jane Sandanski – 4 500 gledalaca

Sudije: Santos, Fonseka (Portugalija)

Isključenja: Vardar 6, Monpelje 8 minuta

7m: Vardar 7/7, Monpelje 1/1

VARDAR:

Šterbik 12 odb, Angelov – Stoilov 1, Brumen, Pribak, Terzić, Toskić 2, Karačić 4, Dujšebaev 2, Abutović, Lazarov 2, Rastvorcev, Dibirov 12 (7), Gorbok 1, Šiškarev 3, Čipurin 3

MONPELJE:

Losert 6, Sifer 5 – Simonet 3, Tež 1, Dolenec 4, Gigu 4, Laluška, Borges 2, Saidani, Gaber, Kavtičnik 1, Bonefon 3, Fabregas, Gajić 6 (1), Mačkovšek 2

Igrač utakmice: Timur Dibirov

Semafor: 0:1, 4:2, 11:7, 16:11, 18:13, 19:16, 23:20, 29:24, 29:26

Kada su izabranici Raula Gonzalesa prvi put poveli, rezultatom 3:2, nisu ispuštali vođstvo do kraja meča. Toskić je kompletirao ranu seriju od 3:0 za prednost od 4:2, nakon čega je Vardar održavao tu razdaljinu do 20. minuta, kada je ona počela da postaje ubedljivija. Dibirovljeva sigurnost sa linije sedam metara donela je 10:7, a neumoljiva realizacija kontra napada 11:7. Novi maksimum bio je +5, posle prvog pogotka Šiškareva (16:11, 25. min.). Vrhunski je sve funkcionisalo u napadu domaćina, dok se za defanzivni deo najviše pobrinuo Arpad Šterbik. Učinak od šest odbrana načinio je u trenucima kada je njegov tim stvarao nedostižnu prednost.

– U UVODNIH OSAM MIINUTA, OSAM RAZLIČITIH STRELACA POSTIGLO JE UKUPNO OSAM GOLOVA (4:4)

– OSAM GOLOVA POSTIGAO JE DIBIROV U PRVOM POLUVREMENU

– OSAM SEDMERACA JE DOSUĐENO NA MEČU. PRVI ZA MONPELJE, OSTALIH SEDAM ZA VARDAR

– SEDAM OD SEDAM  SA SEDAM METARA – UČINAK JE „LETEĆEG RUSA“

– TRI SERIJE OD TRI UZASTOPNA POGOTKA NAČINIO JE VARDAR ZA 60 MINUTA

– MONPELJE JE IGRAO BEZ POVREĐENOG METJUA GREBIJA, NAJBOLJEG STRELCA DUELA OVIH RIVALA U FRANCUSKOJ (34:34)

– DO 52. MINUTA, TOSKIĆ JE BIO JEDINI IGRAČ DOMAĆINA KOJI JE ISKLJUČIVAN

– POVRATAK U LIGU ŠAMPIONA POSLE DUŽEG ODSUSTVA, BORUT MAČKOVŠEK OBELEŽIO JE SA DVA GOLA

U uvodnim sekundama nastavka, Čipurin je podigao na 19:13, što je bila najviša razlika do kraja meča. Ipak, spokoj nije drugo trajao – Monpelje uzvaraća serijom 3:0, golovima Bonefona, Gigua i Kavtičnika, zbog čga je Gonzales zatražio predah u ranj fazi drugog dela. To je dalo rezultata, pošto su Dibirov i Gorbok vratili na 21:16. Međutim, vodeći tim francuskog prvenstva se nije predao. Zahvaljujući čestim izgubljenim loptama protivnika, uspeli su da ostanu u igri i održavaju – 3, a posle gola Simoneta u 46. minutu, na semaforu je pisalo 25:23 za domaćina. Bliže od toga, šampion Evrope iz 2003. nije mogao. Sa par grešaka u napadu, dozvolili su crveno – crnima da se ponovo odvoje – 29:24, deset minuta pre kraja. Usledila je zabrinjavajuća napadačka kriza Vardara, ali je odbrana na čelu sa Šterbikom u finišu funkcionisala na vrhunskom nivou, pa je gol Gajića za 29:26 došao prekasno – 120 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene.