Vardar četvrti u Kelnu - Remili vodio PSŽ do pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar četvrti u Kelnu – Remili vodio PSŽ do pobede!

Vardar četvrti u Kelnu – Remili vodio PSŽ do pobede!

Rukometaši Vardara završili su finalni turnir EHF Lige šampiona na četvrtom mestu sa dva poraza. Posle jučerašnjeg poraza od Monpeljea, izabranici trenera Raula Gonzalesa položili su oružje i u borbi za treće mesto sa Pari Sen Žermenom 28:29 (15:14). Malo raspoloženih igrača u makedonskom sastavu, izostanak Horhea Makede u poslednjoj fazi meča, kao i nezaustavljivi Nedim Remili (9 golova) u dresu francuskih šampiona, glavni su razlozi za poraz u Lanxess Areni.

Po običaju, meč za treće mesto na Final4 EHF Lige šampiona u Kelnu, bio je jako zanimljiv, a ekipe su i pored manje od dvandeset sati za odmor, pružile motivisane partije. Bez Arpada Šterbika, ali dovoljno željni da Raula Gonzalesa i nekolicinu saigrača isprate dostojno u poslednjem zajedničkom meču, makedonski šampioni poveli su 7:3 vođeni golovima Cindrića i Makede, kada je klupa Parižana zatražila tajm-aut.

Isti motiv na ispraćaju od Noke Serdarušića, imali su braća Karabatić i ostale zvezde u sastavu Pariza, među kojima je desna strana, najmlađa po stažu u sastavu Remili – Konku, funkcionisala besprekorno u prvom delu i vratila svoj tim u meč do 21. minuta  – 10:10. Dobre role sa obe strane imali su i Strahinja Milić, odnosno, Rodrigo Koraljes.

Simultanka Luke Cindrića omogućila je Vardaru novo vođstvo od tri gola na startu drugog poluvremena – 19:16 (35.), ali čim su Parižani uštopovali omalenog Hrvata, nastao je problem u napadu Vardara. Nedim Remili je izjednačio na 21:21 u 38. minutu, a narednu fazu meča obeležile su jake odbrane i umor vodećih igrača, tako da su za 12 minuta viđena samo četiri gola, po dva na obe strane – 23:23.

Neiskorišćen sedmerac od strane Ivana Čupića, zaustavljen od strane Koraljesa, kaznio je u narednom napadu sjajni Remili i doneo Parizu vođstvo posle dugo vremena – 23:24 (54.). Golom Genshajmera iz kontre, Vardar je ušao sa golom minusa u poslednjih pet minuta (24:25).

Nezaustavljiv u završnici bio je Nedim Remili, koji je osmim golom doveo PSŽ u vođstvo 27:26 u 58. minutu, a Genshajmer je iskoristio još jednu grešku Vardarovog napada da donese +2. Više nije bilo vremena, ni snage za preokret…

Najefikasniji u dresu Vardara bili su Luka Cindrić sa sedam golova i Horhe Makeda sa pogotkom manje.