Vardar ima Vislu na ziceru, Gonzales: Odradili smo dobar posao - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar ima Vislu na ziceru, Gonzales: Odradili smo dobar posao

Vardar ima Vislu na ziceru, Gonzales: Odradili smo dobar posao

Imao je Vardar priliku da dotuče Vislu već u prvom meču, ali su izabranici Raula Gonzalesa prokockali prednost 0d četiri gola – 30:26 u poslednja tri minuta duela u „Orlen areni“. Poljaci su se vratili u život, golom Marka Tarabokije izjednačili u poslednjoj sekundi, ali je utisak da će morati da ponesu autsajdersku ulogu kada budu gostovali u SC „Jane Sandanski“. Učinkom i rezultatom bio je zadovoljan i španski trener, kome je ovo treći pokušaj da se domogne F4 turnira EHF Lige šampiona:

-Odradili smo dobar posao ovde. Ovo su dva tima koja igraju mnogo dobro, pogotovo u napadu. Prvo poluvreme je pripalo Visli, a mi smo imali neke greške u odbrani, dok smo u napadu bili loši. U drugom delu se to okrenulo, a naša odbrana je bila dobra, čvršća. Arpad Šterbik je bio bolji nego u prvom poluvremenu, a zatim smo počeli da realizujemo i kontre, te smo imali četiri gola prednosti na pet minuta do kraja. Protivnički igrači su se borili do kraja i uspeli da izjednače. Ovde je teško da se igra i zato je ovo dobar rezultat, a sada nas čeka duel u Skoplju. Ovo je bilo samo prvo poluvreme, videćemo kakvo će biti drugo, ali biće teško u svakom slučaju – rekao je Gonzales na konferenciji za medije posle meča.