Vardar lak plen Kielcea u Poljskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar lak plen Kielcea u Poljskoj

Vardar lak plen Kielcea u Poljskoj

Rukometaši Vardara doživeli su treći poraz u ovosezonskoj ediciji EHF Lige šampiona, drugi uzastopni od Lomza Vive Kielcea. Sedam dana nakon pobede u Skoplju, tim Talanta Dujšebaeva je bio bolji i u svojoj „Legionov“ dvorani 36:29 (18:12).

Vardar je sjajno otvorio utakmicu, poveo sa 5:2, ali je od tog trenutka domaćin bio mnogo bolji protivnik. Za dva minuta je Kielce izjednačilo, a nakon egal igre do rezultata 10:10, usledila je munjevita serija momaka u žutim dresovima, i za tili čas je na semaforu pisalo 15:10, a na poluvremenu 18:12.

Ni u jednom trenutku nastavka Vardar nije uspeo da ozbiljnu ugrozi prednost favorita. Najbliže su bili u 42. minutu kada su se primakli na 24:20, ali Dujšebaev je zadržao ozbiljnost ekipe i nije dozvolio nikakvu neizvesnost do kraja. Na ulasku u poslednju šestinu meča rezultat je glasio 31:23, i tada je bilo jasno da će čitav plen ostati u Poljskoj.

LOMZA VIVE KIELCE – VARDAR 36:29 (18:12)

LOMZA VIVE KIELCE: Kornecki, Volf: Vujović, Olejničak 2, Šićko 2, A. Dujšebaev 7, Turna 5, Lijevski 1, Kuleš 2, Morito, Surgiel 7, Fernandez 2, D. Dujšebaev 1, Gebala 4, Karalek 3

VARDAR: Ristovski, Kantagrel: Valčak 1, Stoilov 4, Dimitrioski, Georgievski, Disinger 4, Jotić 6, Kalaraš 1, Gadža 1, Čupić 4, Taleski, Dibirov 7, Vujin 1, Vekić, Miševski