Vardar pao u Zagrebu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar pao u Zagrebu!

Vardar pao u Zagrebu!

2 komentari

PPD Zagreb zasijao je na trenerskom debiju Silvija Ivandije! U duelu dve najbolje ekipe na EX-YU prostorima godinama unazad, PPD Zagreb je savladao Vardar 28:27 (12:17)! Igrači hrvatskog šampiona napravili su pravi mali podvig i dobili, čini se, već izgubljenu utakmicu.

U 40. Minutu je Ivandija pozvao na tajm-aut pri rezultatu 18:23, kada se činilo da će Zagreb upisati i peti poraz u EHF Ligi šampiona ove sezone. Mnogo jača odbrana, razigraniji napad sa šuterom Mandalinićem i večeras sjajnim Dobrivojem Markovićem (6 od 6), sjajni Ivan Stevanović na golu, doneli su preokret do kraja meča.

Ušao je PPD Zagreb u poslednji minut sa prednošću, iskoristio je Ivandija i tajm-aut, ali smušen napad nije uspeo da kazni Aleks Dušebajev na 20 sekundi pre kraja, kada je iz kontre pogodio stativu.

Opet su se Zagrepčani spetljala, ali na njihovu sreću, Ivan Stevanović je odbranio poslednji šut iz daleka za veliko slavlje i prve bodove u elitnom klupskom takmičenju ove sezone.