LEPOTA DRUGI PUT: Vardar pobedio PIK Seged za poziciju broj 2! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LEPOTA DRUGI PUT: Vardar pobedio PIK Seged za poziciju broj 2!

LEPOTA DRUGI PUT: Vardar pobedio PIK Seged za poziciju broj 2!

Nije blistao Vardar, ali i solidna partija bila je dovoljna da se obraduju navijači u “Jane Sandanski“ protiv PIK Segeda 27:23 (11:11). U jednoj taktičkoj borbi Raula Gonzalesa i Huana Pastora, slavio je trener makedonskog šampiona. Utakmica nije obilovala lepotom, nije bilo puno spektakularnih stvari o kojima će se pričati, ali su crveno-crni uzeli bodove, što je u ovom trenutku najvažnije.

Posle lošijeg drugog dela prvog poluvremena, kada je PIK Seged preokrenu početnih 6:3 Vardara, zagospodario terenom preko Deana Bombača (7:8), a preko glavne karike u odbrani Jonasa Kalmana došao do 11:9 na tri minuta pre kraja, Vardar je pokrenuo dvojac plejmejkera Karačić – Cindrić.

RK VARDAR – PIK SEGED 27:23 (11:11)
Jane Sandanski
Gledalaca – 5000
RK VARDAR: Šterbik 13 odbrana, Milić, Stoilov, Brumen, Toskić 1, Manaskov 2, Makeda, Dereven, Karačić 5/7, Dušebajev 4, Abutović 1, Cindrić 4, Dibirov 4, Gorbok 2, Šiškarev 1, Marsenić 3/3
PIK SEGED: Siera, Vizomirski, Mindegia 2, Kalman 6, Dos Santos 2, Zubai, Ilješ 2, Balog 3, Blažević, Bombač 5 (3), Čuruvija 0, Vranješ 0, Ančin 3
SEMAFOR: 6:3 (10.) 7:8 (20.) 9:11 (27.) 14:11 (35.) 22:17 (49.) 26:23 (57.)
IGRAČ UTAKMICE: Arpad Šterbik – Jonas Kalman

Do poluvremena, Luka Cindrić je sa dva gola poravnjao rezultat, a nakon odmora u petu brzinu je ubacio i stariji kolega, Igor Karačić, koji je koristio sve benefite pojačane odbrane svog tima i sigurnog Arpada Šterbika.

OD 9:11 DO 14:11…

Već kod 14:11, Pastor je morao da pozove na minut odmora i dogovor (35. minut). Međutim, povratka u rezultatsku klackalicu nije bilo. Na vodenicu Vardara išla je i povreda Kalmana, ali i tri promašena sedmerca mađarskog tima, koje je hvatala Šterbikova zamena, Strahinja Milić.

Pik Vardarovog vođstva bio je u 50. minutu na 22:17, ali su Mađari u poslednjih 10 minuta par puta zapretili spustivši na tri gola minusa. Nije im išao pozicioni napad, bili su daleko od gola Šterbika. Na kraju, i odbrana im je pala, nisu mogli da odbrane nekoliko napada Makedonaca u nizu. Dovoljno da dožive prvi poraz.

Najefikasniji kod pobednika bio je Karačić sa pet, a Dušebajev, Dibirov i Cindrić su postlgli po četiri. Kod gostiju, Kalman je završio sa šest, a Bombač, bez goriva kao u prethodnom meču sa Kelceom, bio je zapažen sa linije sedam metara (5/10).

LAVOVI PLAŠILI PO DANSKOJ…

U drugom meču dana, Rajn Nekar Leven je pregazio danski KIF Kolding 30:18 u gostima.

KIF Kolding-Kopenhagen – Rhein-Neckar Löwen 18:30 (8:12)

KIF Kolding-Kopenhagen: Hvidt, Asmussen (ab 40.); Karlsson (1), Jorgensen, Anderson (3), Spellerberg (3/1), Landin (2), Irming (4), Viudes (2), Jensen (2), Stork, Enderleit, Kühne, Igropulo (1)

Rhein-Neckar Löwen: Appelgren, Bitz (ab 55.); Schmid (6), Gensheimer (3/1), Kneer (2), Sigurmannsson, Baena (3), Steinhauser (1), Mensah (3), Pekeler, Groetzki (2), Reinkind (6), Guardiola (2) , Petersson, Ekdahl du Rietz (2).

1. HC Vardar220057:48(9)4
1. Rhein-Neckar Löwen220052:39(13)4
3. FC Barcelona Lassa210155:54(1)2
3. KS Vive Tauron Kielce210160:54(6)2
3. MOL-Pick Szeged210154:57(-3)2