Vardar teškom mukom savladao Kristijanštad - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar teškom mukom savladao Kristijanštad

Vardar teškom mukom savladao Kristijanštad

Vardar je teže nego što se očekivalo ubeležio dva boda protiv autsajdera Kristijanštada, 38:36 (21:19). Zahvaljujući čudesnom Nebojši Simiću na golu, švedski prvak je nadoknadio minus šest iz prvog poluvremena i u poslednjih 10 minuta ušao u egal situaciji. Ipak, posle tajm auta Raula Gonzalesa, Vardar je napravio seriju 3:0, ali pobeda nije bila izvesna sve do poslednjeg minuta.

U prvom poluvremenu nije delovalo da će biti problema za domaćina. Vardar je sigurnom igrom poveo sa 7:3, a u 18. minutu i sa 13:7. Kristijanštad je odgovorio serijom 3:0, a do kraja poluvremena viđena je revija golova, pa se na odmor otišlo rezultatom 21:19.

Uporni Šveđani nisu dozvolili makedonskom prvaku da povrati ozbiljniju prednost u drugom poluvemenu – smanjili su na 27:26 u 40. minutu, a 10 minuta kasnije izjednačili na 32:32.

U 59. minutu, Džamali je materijalizovao sjajne odbrane Simića i smanjio na 37:36, ali je odlični Luka Cindrić postigao poslednji gol na meču.

Upravo je hrvatski reprezentativac bio najefikasniji sa osam golova, jednim više od Gorboka. Makeda je dao četiri. Džamali i Bjornsen su pogađali po sedam puta na drugoj strani.

U sledećem kolu, Vardar gostuje Pik Segedu (28. februar), u meču koji bi mogao biti presudan u borbi za četvrto mesto u grupi. Tim iz Skoplja ima 14, RNL i Pik Seged po 15 bodova.