Velika pobeda Makedonije u Šafhauzenu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Velika pobeda Makedonije u Šafhauzenu!

Velika pobeda Makedonije u Šafhauzenu!

Reprezentacija Makedonija načinila je ogroman, verovatno i ključni korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo 2022, pošto je okviru 2. kola Grupe 7 savladala Švajcarsku u Šafhauzena 23:25 (10:10).

Makedonija je odigrala savršeno poslednjih 15 minuta meča, serijom 5:0 stigla je od 18:15 do 18:20, a potom je znalački sačuvala prednost za drugu pobedu u dva meča. Ponovo je najefikasniji bio Kiril Lazarov sa šest golova, a pratili su ga Stoilov sa pet, odnosno Kuzmanovski i Georgievski sa po četiri.

Makedonci su u poslednjih 15 minuta postigli 10 golova, a primili svega pet, i tako slomili otpor neugodnih Švajcaraca, koje je po običaju predvodio Endi Šmid sa sedam pogodaka.

Utakmica je bila tvrda i neizvesna od početka, Danilpo Brestovac je pogodio sa izborom odbrane, ali su se crveno-žuti mučili u napadu, koji je ponovo u velikoj meri zavisio od Kirila Lazarova. Nijedan od dva rivala nije imao više od dva gola prednosti na svom kontu, sve do 45. minuta kada su domaći poveli sa 18:15.

Kritična situacija je trgla Makedoniju, koja je zaigrala besprekorno od tog trenutka i obezbedila veliku pobedu bez naročite drame u finišu.

ŠVAJCARSKA – MAKEDONIJA 23:25 (10:10)

ŠVAJCARSKA : Andre Schmid 7, Lenny Rubin 5, Lucas Meister 3, Luka Maros 2, Samuel Röthlisberger 2, Marvin Lier 2, Nik Tominec 1, Dimitrij Küttel 1.

MAKEDONIJA : Kiril Lazarov 6, Stojanche Stoilov 5, Filip Kuzmanovski 4, Goce Georgievski 4, Bojan Madzovski 1, Filip Taleski 1, Zharko Peshevski 1, Nikola Mitrevski 1, Marko Miševski 1.