VESPREM OSVOJIO ZLATOROG: Celjani se "raspali" u poslednjih 10 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VESPREM OSVOJIO ZLATOROG: Celjani se „raspali“ u poslednjih 10 minuta

VESPREM OSVOJIO ZLATOROG: Celjani se „raspali“ u poslednjih 10 minuta

Poletno Celje nije izdržalo, Vesprem je slavio u hali „Zlatorog“ na startu EHF Lige šampiona, u atmosferi koja je bila obojena gotovo pa podjednakim brojem navijača (blizu 4.000) dve rukometne institucije – 31:39 (18:16). Celje je igralo 40 minuta, držalo se do pedesetog, a onda je kvalitetniji sastav sa dužom klupom pokazao zašto je jedan od glavnih favorita za osvajanje najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja. Serija 11:3 u poslednjih 12 minuta govori sve…

Iako praktično na neutralnom terenu što se tiče broja navijača na tribinama, Celje je domaćinski ušlo u meč predvođeno razigranim Malusom i raspucanim Mlakarom, koji su uz Lesjaka na golu uspevali da drže svoj tim u vođstvu prvih 15 minuta – 11:9. Jak tempo na kome je insistirao Ljuba Vranješ sa klupe Vesprema, nije mogao da slomi domaćina kome je takav stil „u krvi“, pa su Mađari uglavnom morali da se za gol izbore igrom šest na šest.

VRANJEŠ KRENUO SA SABATEOVOM TROJKOM ILIĆ – LEKAI – NAĐ
VESPREM U SASTAVU IMA ČAK ŠEST BIVŠIH CELJANA
CELJE IMALO +3 U 24 MINUTU – 14:11
PRVO VOĐSTVO VESPREMA POSLE 0:1 (14:15, 27.)
POSLEDNJE VOĐSTVO CELJA PL (20:19, 35.)

Tek smenom postava, duža klupa Vesprema uspela je da dođe do balansa i prvog vođstva preko razigranog Lekaia 14:15 u 28. minutu, ali se povremeni srpski reprezentativac Luka Mitrović pobrinuo da Celjani odu na odmor sa +2 – 18:16.

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar; Vujović, Jurečič 1, Malus 6, Razgor 2, Suholežnik, Marguč 4, Mitrović 1, Kodrin 1, Makuc, Anić 3, Dujshebaev 2, Mačkovšek 2, Mlakar 8, Bećiri 1;

Telekom Veszprem: Mikler, Alilović; Manaskov 1, Schuch, Ilić 5, Tonnesen, Gajič 4, Nilsson, Nagy 4, Accambray 1, Ugalde 6, Marguč 5, Terzić, Blagotinšek 2, Sulić 2, Lékai 9; trener Ljubomir Vranješ

Početkom drugog dela Vranješ je pred bekovsku trojku Celjana Mačkovšek-Malus-Mlakar postavi betonski zid sa Nađom i Blagotinšekom u sredini potpomognutim Terzićem i Sulićem. Epilog do 40. minuta je bila kontra Renata Sulića za prvih +2 Vesprema – 24:22.

POSLEDNJI EGAL U 48. MINUTU – 29:29.
PAR ODBRANA MIRKA ALILOVIĆA DONELO PREVAGU
NAJBOLJI STRELCI – LEKAI I MLAKAR SA PO 8

Manaskov: Teško do pobede – Mitrović: Držali se koliko smo mogli

Tek situacija 6 na 4 u napadu vratila je Celjane rezultatski u život, uz egzekutore Malusa i Anića (28:28). Par odbrana Mirka Alilovića, ali i rastčani Mate Lekai, za koga nisu imali rešenja u odbrani Celja, odneli su prevagu. Vratio je Vranješ početnu trojku Ilić-Lekai-Nađ, i ritmom sakupljao grešku po grešku rivala. Na tajm-aut je pozvao svoje momke u 54. minutu pri rezultatu 33:30. Usledio je gol Ugaldea za +4, što je za domaćine bilo nedostižno. Problem u završnici nije bio postići gol, već se odbraniti, a Lekai je uspešno razdvajao celjsku odbranu i pravio šanse Iliću i Nađu za završnicu u kojoj nije bilo dileme. Tri minuta pre kraja, Alilović je sa dve vezane odbrane omogućio da Gajić odvede na 37:31…