Vesprem ponovo prejak u Skoplju, Vardar sa -8 putuje na revanš - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem ponovo prejak u Skoplju, Vardar sa -8 putuje na revanš

Vesprem ponovo prejak u Skoplju, Vardar sa -8 putuje na revanš

U prvoj utakmici osmine finala EHF Lige šampiona, ekipa Vardara je kao domaćin poražena od Vesprema 22:30 (11:15). Slično kao u prethodnoj ediciji elitnog takmičenja, kada su se dva tima takođe sastala u ovoj fazi, mađarski predstavnik je ogroman deo posla završio već u prvoj utakmici, pod svodovima SC „Jane Sandanski“. Po svemu sudeći, revanš meč koji je na programu naredne srede, biće puka formalnost.

Nakon startnih 0:2, izabranici Davida Davisa su zaigrali sjajnu odbranu, sačuvali mrežu osam minuta, a na krilima raspoloženog Filipa Taleskog preokrenuli na 4:2. U teškoj, muškoj borbi, sa dominantnim odbranama obe strane, domaćin je tu prednost čuvao nešto manje od 20 minuta, ali je Vespremu u potpunosti pripao finiš prvog dela, pa je na odmor odneo plus četiri.

U prvom minutu nastavka, Vardar je smanjio na 15:12 pa propustio priliku sa igračem više da se dodatno približi, za šta je bio surovo kažnjen. U narednih deset minuta, ne samo da je rešeno pitanje pobednika utakmice, već vrlo verovatno kompletnog dvomeča.

Dva odbranjena zicera Koralesa, dve izgubljene lopte i četiri okvira gola, gosti su iskoristili da lagano povedu sa velikih 12:20. Više od 12 minuta dvostruki prvak Evrope nije uspevao da savlada Koralesa, a nije mnogo pomoglo ni kada je Dibirov prekinuo crni niz.

Cupara drugi put zaustavlja sedmerac Dibirova, a potom mu brani i čist zicer nakon odbitka, pre nego što je Nilson u 46. minutu pogodio za dvocifrenu prednost – 13:23.

Uspeo je tim Davida Davisa da se trgne i makar izbegne dvocifren poraz. Brzo su smanjili na minus sedam, ali bliže od toga nisu mogli. Sve osim plasmana Vesprema u četvrtfinale, gde ga čeka Olborg, bilo bi verovatno najveća senzacija u istoriji takmičenja. Najbolji pojedinac duela bio je Rodrigo Korales sa 17 intervencija, od toga 11 u drugom poluvremenu. Fenomenalnu podršku imao je u Vladimiru Cupari. Uprkos samo par sekundi efektivne igre provedenih na terenu, srpski reprezentativac je uspeo da se istakne odbranivši tri sedmerca.

VARDAR-VESPREM 22:30 (11:15)

VARDAR: Tomovski 10 odbrana, Ristovski – Taleski 6, Dibirov 6, Stoilov 2, Toto 2, K. Njokas 2, Valčak 1, Georgievski 1, Dialo 1, Đukić 1

VESPREM: Korales 17 odbrana, Cupara 1+3 odbrane – Nilson 8, Nenadić 6, Mae 3, Lekai 3, Jahija 2, Makeda 2, Marguč 3, Štrlek 2, Blagotinšek 1