Vesprem prvi u TOP 8! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem prvi u TOP 8!

Vesprem prvi u TOP 8!

Lako, sigurno i očekivano. Vesprem je bez većih poteškoća nadoknadio minimalni zaostatak iz Poljske (34:33) i opravdao ulogu favorita, plasiravši se u svoje deseto četvrtfinale EHF Lige šampiona 31:26 (16:11). Duel španskih trenera dobio je Antonio Karlos Ortega.

Od brojnih “Balkanaca” na ovom meču, briljirali su Alilović, Ilić i Sulić na jednoj, dok su u poraženom taboru solidnu partiju pružili Toromanović i Nenadić

BRUTALNI MIRKO

Ni veliki pritisak zbog relevantnosti utakmice ne može da opravda onoliki broj amaterskih grešaka na obe strane u početnim minutima. Nervoza se najbolje reflektovala kroz tri isključenja u početnih šest minuta meča, a Vesprem je uprkos pet dvominutnih kazni u prvom poluvremenu postigao 16 golova, što dovoljno govori o kvalitetu defanzive poljskog viceprvaka.

U početnoj fazi igrači kao da su se nadmetali u probijanjima i nepreciznim pasovima, ali su zato golmani bili na svom nivou, i više od toga. Alilović je briljirao na golu (52% u prvom poluvremenu), i samim tim otvarao puno kontranapada, zahvaljujući kojima je domaći tim relativno brzo postavio stvari na svoje mesto, tako da ni odlična rola Višarija na suprotnom golu nije dobila na težini.

Kuriozitet su svakako i tri isključenja Šipšaka za samo 19 minuta, čime je Kadenjas ostao bez jednog od najvažnijih defanzivaca ranije nego što je iko mogao pretpostaviti. Na visini zadatka bio je i Momir Ilić, koji je, barem na kratko, prestigao Renata Vugrineca na čelu liste strelaca. Odličnom učinku sa levog beka stoprocntnom realizacijom doprineo je i Iman Džamali, a nezaustavljiv na crti bio je Renato Sulić. Visli nije pomogla ni promena odbrane na 5:1 sa isturenim Nikčevićem.

Đonea i Nikčević su podbacili u napadu, tačnije Alilović ih je potpuno nadmudrio. Jedini koji je pronašao ključ za vrata hrvatskog gorostasa bio je Mohamed Toromanović, ali to je bilo dovoljno samo za minus pet na odmoru, 16:11.

Za razliku od Višarija, Alilović je nastavio po starom i u nastavku, kao i tandem Ilić – Sulić, pa je prednost Vesprema varirala od pet do sedam golova razlike, a atmosfera na gerfloru ni u jednom trenutku nije nagovestila povratak gostiju. Šego je dostojno odmenio poljskog golmana, ali su bekovi Visle „prespavali“ meč.  Tri minuta pre kraja Nenadić je pogodio za 29:25, međutim vremena za dramu nije bilo.