Vesprem teškom mukom do bodova u Brestu, Flensburg očitao lekciju Parižanima! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem teškom mukom do bodova u Brestu, Flensburg očitao lekciju Parižanima!

Vesprem teškom mukom do bodova u Brestu, Flensburg očitao lekciju Parižanima!

Do treće pobede u isto toliko mečeva grupe A, moćni Vesprem stigao je teže nego što se očekivalo. Meškov Brest je još jednom pokazao zube favoritu na svom terenu, ali je tim Ljue Vranješa na kraju stigao do očekivanog trijumfa – 26:29 (12:14).

Beloruski prvak je vodio velikim delom prvog poluvremena, sve do 28. minuta kada je Vesprem preuzeo prednost zahvaljujući pre svega intervencijama Miklera.

Početkom nastavka, Meškov Brest je ponovo preuzeo kontrolu i golom Đorđića ponovo poveo, 19:18. Međutim, Roland Mikler je ponovo proradio, a na suprotnoj strani mrežu su pogađali Ilić, Blagotinšek i Gajić za 23:26, ali je na scenu ponovo stupio sjajni Đorđić, smanjivši na 26:27, pre nego što je Dejan Manaskov sa dva uzastopna pogotka rešio pitanje pobednika.

Mate Lekai je nastavio golgetersku seriju i u ovom meču, bio je najefikasniji sa osam golova, ispred Ilića sa pet i Gajića sa tri. Kod domaćina, sjajnu partiju pružio je Srbin Petar Đorđić sa sedam pogodaka, dva više od reprezentativnog kolege Stojkovića. Konstantin Igropulo je šest puta pogodio protivničku mrežu.

Najskuplji tim današnjice, Pari Sen Žermen, u potpunosti je nadigran na severu Nemačke – Flensburg je sjajnu partiju krunisao pobedom od 33:29 (13:14). Savršeno je sastav Maika Makule odigrao drugo poluvreme tokom kojeg je dao čak 20 golova viceprvaku Evrope. Po običaju, blistao je švedski veteran Anderson među stativama, dok Parižani nisu uspeli da pariraju rivalu ne samo po golmanskom učinku, već i u polju, gde osim Genshajmera nisu imali igrača koji bi mogao da parira razigranom rivalu.

Najveći problem sastava Noke Sedarušića na startu sezone je loša forma najboljeg na svetu, Nikole Karabatića. On se nije upisao u strelce na ovom meču (0/4), ništa mu nije polazilo od ruke u oba pravca. Solidnu partiju je pružio mladi Sagosen (6/11), uprkos tome što mu je Anderson dva puta hvatao „živu loptu“, Hansen je šutirao 5/10, međutim, razlog neuspeha favorita leži u poraznoj odbrani tokom drugog poluvremena.

Flensburg je radio šta je hteo u napadu u drugih 30 minuta i nije dozvolio protivniku da se približi i finiš učini neizvesnijim. Rasmus Lauge Šmit je odigrao najbolje u dosadašnjem toku sezone (11/14), a sjajni su bili Glandorf (9/14) i Svan Hansen (6/8).

Na drugoj strani, Genshajmer je bio  najefikasniji sa devet golova iz 11 pokušaja, ispred Sagosena i Hansena.