WILD CARD: Kielce i Löwen za LŠ - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa WILD CARD: Kielce i Löwen za LŠ

WILD CARD: Kielce i Löwen za LŠ

rastko Ispalo je očekivano, mada je bilo više nego dramatično. Domaćin Wild Card turnira za Ligu šampiona Kielce, te njemački Rhein Neckar Löwen igrat će danas finale u Kielcu za jedno mjesto među elitom.

Zorman i Buntić ili Šešum i Čupić? Nekog od tog dvojca nećemo gledati među 'velikim igračima'…

Petak je donio polufinalne parove, a Löwen se morao pošteno namučiti da izbaci francuski Dunkerque. Na kraju 28:28, pa u produžecima 36:30. Dunkerque je imao 17:15 na poluvremenu, a moramo istaknuti kako su Nijemci igrali bez Čupića, Myrhola i Stojanovića.

– Napravili smo toliko grešaka, izgubili toliko laganih lopti da bi bilo teško protiv bilo kojeg protivnika, a kamoli protiv Francuza koji se toliko borili – izjavio je nakon utakmice trener Löwena Gudmundsson.

Utakmicu su vodili hrvatski suci Gubica i Milošević, a najveću prednost su Francuzi imali u 18. minuti (11:7). Löwen je u 56. imao 28:26, ali do kraja nije zabio gol.

Uwe Gensheimer je zabio 12 (5), Čupićeva zamjena Groetzki 9, Lijewski 5, Šešum 3 (1) za pobjednike, a Kornel Nagy 7, Touati 6 i Butto 5 za borbene Francuze.

U drugoj utakmici su Kielce i Valladolid vodili pravi rat, nakon 12 minuta je bilo 2:1, Valladolid je u 19. imao 3 gola, Szmal na poljskom golu radio čuda.

Krajem poluvremena Kielce se odvojio na 3 razlike, u drugom dijelu stalno vodio, stalno korak ispred, u 51. imao 19:15, ali su Španjolci, nakon niza domaćih grešaka u samo nekoliko minuta došli na 19:19.

Gol Jureckog za 21:19 je bio ključan, toliko je i završilo. Szmal daleko najbolji kod Kielca, Denis Buntić 3 gola, Rastko Stojković 4 (2), kao i Jurecki.

Kod Španjolaca sjajna partija Sierre na golu, Rodriguez zabio 5, Krivokapić 1, Joli 4, sva 4 iz penala.

Finale se igra u nedjelju od 18 sati. Bit će vatreno, Kielce je potrošio stotine hiljada 'nečega', a sve mu stane već u ovu utakmicu… (mik)