Zagreb "ispustio" veliki Kil - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb "ispustio" veliki Kil

Zagreb "ispustio" veliki Kil

Gorela je "Zagrebačka Arena", imao je Zagreb Kil oboren na pleća, vodio i sa sedam golova prednosti, ali nije uspeo da ga savlada- 31:31 (15:12). Hrvatski šampion nije "pao", kako su to mnogi predviđali nakon "sumnjive" promene trenera prošlog ponedeljka. Naprotiv, pružili su izabranici Slavka Goluže nadahnutu, odličnu partiju protiv najbolje ekipe na svetu i ispustili pobedu u poslednjim minutima.

Sve to na početku, delovalo je nerealno. Kil je krenuo kao mašina, pucalo je na sve strane, Omejer bio nedodirljiv sve do 15. minuta, kada su "Zebre" imale velikih 8:3. Sve od tada, gotovo da je spadalo u domen naučne fantastike. Zagreb je briljirao, Kil se pogubio. Letele su kontre Šprema i Horvata, golovi Špilera i Kopljara padali kao na traci, a jakih Nemaca nigde nije bilo. Zatajila je bekovska linija, bila je zbunjena i uplašena. Serijom 9:1, hrvatski šampion je preokrenuo na 12:9 i tako utro put do lepe prednosti na poluvremenu.

I prvih deset minuta nastavka, proteklo je u ubitačnom ritmu Zagrepčana. Razlika je išla i do +7 (20:13 i 22:15), a prvi znak povratka Kila u meč, bila je serija 3:0, koja je definitivno promenila tok meča. Do kraja susreta, Zagreb je popustio u odbrani, a to je dovelo do toga da lakih golova ne bude. Odgovornost je preuzeo maestralni Jiha, potpomognut Cajcom i Palmarsonom. Kod Zagreba, jedino je Marko Kopljar ostao skoncentrisan do samog kraja.

Poslednji put +5, Zagreb je imao u 47. minutu (25:20), ali je do kraja meč Golužin tim primio čak 11 golova. U poslednja četiri minuta, hrvatski šampion je ušao sa +3, 30:27, međutm, ni to nije bilo dovoljno da se dođe do pobede. Na 31:31, napad za pobedu imao je domaći tim, no litvanske sudije su svirale nepostojeće probijanje Mariću i na taj način uskratili domaćoj publici šansu da se zaraduje, a Zagrebu gušt da bude drugi tim koji je ove sezone porazio veliki Kil.

CO Zagreb: Šego 16 odbrana, Marić 1, Brozović, Kopljar 7, Matulić, Šprem 3, Špiler 6, Šebetić, Gojun, Štrlek, Horvat 8, Pešić jedan sedmerac, J. Valćić , Vukić 2, T. Valčić 2, Balić 2

THW Kiel: Omeyer 3 odbrane, Andersson 2, Lundstrom 5, Sprenger 3, Palicka dve odbrane, Ahlm 3, Kubes, Reichmann, Zeitz 4, Palmarsson 2, Narcisse 2, Ilić 2, Klein, Jicha 8.