Zagreb izgubio od Kielca, ali izgubio i Špilera - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb izgubio od Kielca, ali izgubio i Špilera

Zagreb izgubio od Kielca, ali izgubio i Špilera

zagreb vs. kielce

Rukometaši Croatia osiguranja iz Poljske, s turnira u Kielcu vraćaju se s novim problemima. Kao da ih nema dovoljno na početku sezonu. Em što momčad nije dobila nikakvo važnije pojačanje, ono koje donosi razliku, em što su ozljede već na startu uzele zamah, sada je turnir u Poljskoj, gdje je rezultat uvijek malo u drugom planu, uzeo novu žrtvu.

Ivano Balić i Manuel Štrlek uopće nisu putovali u Kielce, a tijekom nedjeljne utakmice protiv jakog domaćina ozlijedio se David Špiler. Prema prvim informacijama riječ je o bočnom mišiću trbušnog zida i Slovenac bi mogao pauzirati mjesec dana.

Trener Obrvan nikako da složi cijelu momčad, a već 13. rujna u Zagreb stiže Partizan (igra se u Areni) u okviru 1. kola regionalne SEHA lige.

Jučerašnja utakmica s Kielcom, koji je ovo ljeto doveo Buntića, Szmala i Tkaczyka, između ostalih, imala je dva različa poluvremena. Zagreb je na kraju prvog vodio 15:14, uz to stigao promašiti dva penala, te Vukić i Horvat po dvije kontre. U nastavku je domaćin preuzeo kontrolu u svoje ruke, a Stojković i Michal Jurecki su zabili čak 19 od 31 poljskog gola. Kielce je dobilo 31:26.

Strijelci za Zagreb su bili Kopljar 7, Vukić i Horvat po 4, Špiler 3, Gal 2, braća Valčić po 1, Marić 1, Kaleb 1. Šego je obranio 13 lopti, a Pešić 2.

Marko Kopljar je drugi uzastopni turnir proglašen najboljim igračem.

Inače, u subotu je Zagreb izgubio od Vardara 24:23, a junak utakmice je bio makedonski golman Abadžić sa 17 obrana. Marković je zabio 5 za momčad Veselina Vujovića, Horvat 6, Marić, Špiler, Vukić i T. Valčić za Zagreb po 3.

Prvog dana turnira, u petak, Zagreb je dobio rumunjsku Constantu 26:25 golom Ljube Vukića 7 sekundi prije kraja utakmice. Vukić i Kopljar sa 6 su bili prvi Zagrebovi strijelci, a Simicu i Angelovski 6, odnosno 5 kod Rumunja.

U petak Zagreb u Sloveniji igra prijateljski susret protiv Celja… (M. Krasić)