Zagreb preslab u Zaporožju, Motor se uključio u trku za TOP 16 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb preslab u Zaporožju, Motor se uključio u trku za TOP 16

Zagreb preslab u Zaporožju, Motor se uključio u trku za TOP 16

Daleko od onoga što su pružili na gostovanjima do sada u EHF Ligi šampiona (pobeda u Flensburgu i remi u Skjernu), rukometaši hrvatskog šampiona PPD Zagreb, prikazali su u Zaporožju u duelu sa Motorom 27:35 (13:17).

Odličan start i vođstvo 8:5 činilo je vest da su Zagrepčani svoj prtljag, izgubljen u Varšavi zbog koga nisu mogli da treniraju pre utakmice u Ukrajini, dobili dva sata pre utakmice, nebitnom. Domaći sastav koji je izvršio smenu na klupi nakon četiri startna poraza (Stepanec zamenio Rombela), konsolidovao se, preokrenuo rezultat, a u 40. minutu vođstvo 26:18 jasno je ukazivalo kakav će kraj biti viđen.

Iskusni Puhovski vodio je svoj tim sa sedam golova, Babićev je dodao šest. S druge strane, Božić Pavletić je bio odličan izbrojavši deset pogodaka za 60 minuta, a Ivan Sršen osam puta je bio precizan.