Zagrebu izmaklo iznenađenje u Vespremu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagrebu izmaklo iznenađenje u Vespremu

Zagrebu izmaklo iznenađenje u Vespremu

U okviru 12. kola grupe A EHF Lige šampiona, Vesprem je savladao PPD Zagreb sa 27:25 (16:12). Gosti su pružili odličan otpor vicešampionu Evrope, ali je iznenađenje izostalo za malo. Imali su izabranici Veselina Vujovića napad za izjednačenje par minuta pre kraja, ali Luka Šebetić dobar prodor nije krunisao golom.

Zagrepčani su jedino vođstvo imali na startu meča – 1:0, pre serije Vesprema od četiri gola u nizu. Maksimalnu prednos domaći su imali u 18-om minutu, kada je Nađ pogodio za 12:5. Zagreb je stabilizovao svoju igru do kraja prvog dela i smanjio na pristojniji zaostatak, da bi u nastavku i potpuno uhvatio priključak.

Malo po malo, gosti su popravljali odbranu i igrali dobre kontra napade, pa ih je gol Vujića u 43. minutu doveo na gol zaostatka – 20:19.  Mandalinić je smanjio na 23:22, da bi Šebetić imao lepu priliku pet i po minuta pre kraja da poravna, ali je Mikler zaustavio njegov pokušaj. Pogotcima Palmarsona, Nađa i Nilsona, mađarski prvak je održavao plus dva, da bi gol odluke postigao Ilića sa sedmerca, devet sekundi pre kraja.

Ivan Slišković je bio najbolji pojedinac Vesprema sa sedam golova, jednim više od Momira Ilića i Lasla Nađa. Kod hrvatskog šampiona, po četiri puta su pogađali Marković, Horvat, Šušnja (bez promašaja) i Mandalinić.

PPD Zagreb je nakon 12. kola peti sa devet bodova.