"ZEBRE" KOMPLETIRALE ČETVORKU: Kil lako sa Pik Segedom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „ZEBRE“ KOMPLETIRALE ČETVORKU: Kil lako sa Pik Segedom

„ZEBRE“ KOMPLETIRALE ČETVORKU: Kil lako sa Pik Segedom

Rukometaši Kila su lako nadoknadili minus dva iz Segedina, savladaivši Pik Seged sa 32:23 (18:10), ostvarivši plasman na fajnal for VELUKS EHF lige šampiona u Kelnu. Pobeda mađarskog vicešampiona iz prvog meča od 31:29, izgubila je na značaju već u prvom poluvremenu, kada je Kil furioznim startom uništio igru autsajdera. Prednost crno – belih rasla je iz minuta u minut…

KIL – PIK SEGED 32:23 (18:10)
Sudije: Togštad, Kristiansen
Sedmerci: Kil 2/3, Pik Seged 2/5
Isključenja: Kil 4, Pik Seged 10 minuta
Semafor: 4:1, 8:2, 12:4, 18:9, 21:13, 25:15, 29:18
KIL
Sone 2odb, Ege 0+2 odb, Palička 10+1 odb – Vajnhold 1,, Jiha 7, Lundstrom 2, Vujin 7(1), Palmarson 2, Duvnjak 2, Ekberg, Vinček 4, Kaneljas 1(1), Šprenger 1, Toft Hansen 3, Damke, Lauge
PIK SEGED
Siera, Višomirski 10+1 odb. – Bombač 2(1), Balog 3, Robledo 1, Kalman 5, Prodanović, Ančin 2, Parondo 2(1), Ilješ 1, Zubai 3, Blažević, Hegeduš 1, Stojanov, Vadkerti, Vranješ 3
Igrač utakmice: Filip Jiha

Strahovito motivisani momci Alfreda Gislasona su od prvog minuta krenuli sa izuzetno agresivnom odbranom i silovitim napadom. U ofanzivnom delu, prednjačili su Vujin i Jiha, dok je prepoznatljiva 3-2-1 zone presekla kreacije Deana Bombača i tako potpuno otupila sve oštrice napada Pik Segeda demonstrirane u prvom meču.

Nije istekla ni četvrtina utakmice, a Kil je imao plus šest. Gosti su delovali kao da ih je udarnio brzi voz. Nisu uspeli ni da nagoveste rezultatski povratak, a Kil je nastavio u istom ritmu, pa se na odmor otišlo sa 18:10.

Sve što su Pastorovi izabranici uspeli u ovom meču, jeste da pariraju u dobrom delu drugog poluvremena, ali nedovoljno za povratak. Samo u jednom navratu uspeli su da smanje zaostatak na minus šest. U finišu je razlika postala dvocifrena, zahvaljujući kapitenu Jihi i efektnim golovima Vinčeka i Vujina.

Kil je tako postao četvrti učesnik fajnal – fora koji će se poslednjih dana maja odigrati u Kelnu. Pored „Zebri“, među najboljima su Barselona, Vive Tauron Kielce i Vesprem.