"ZEBRE" STALE U POLJSKOJ: Furiozno Kelce razoružalo Kil! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „ZEBRE“ STALE U POLJSKOJ: Furiozno Kelce razoružalo Kil!

„ZEBRE“ STALE U POLJSKOJ: Furiozno Kelce razoružalo Kil!

Preživeli su rukometaši Kila gostovanje u Ploku protiv Visle, ali ne i dolazak u Kelce, gde ih je domaći tim nadigrao 34:29 (17:11). Od nekog 18.minuta i rezultata 8:8, silno motivisana domaća ekipa pred 4200 svojih navijača, preuzela je sve u svoje ruke. Jaka odbrana, „trči i pucaj“ oružje Nemaca u rukama Poljaka, bili su glavna odrednica igre pobednika. Serija 6:0, nagovestila je šta će se desiti „Zebrama“ – 14:8, pa se na odmor otišlo sa velikih +6.

U drugom delu, sve je sličilo prvom poluvremenu. Raspucani Jurecki u napadu, a posle odlične odbrane na čelu sa Veniom Losertom, fantastična dvojka Čupić – Štrlek, koja je rešetala mrežu Sjostranda. Pokušavao je Kil, ali dovoljno raspoloženih igrača nije bilo. Kada je i bilo kakve-takve šanse za priključak, pritisak sa tribina, a na momente i gruba igra domaćina, stavljala je do znanja, ko je gazda na ovom terenu…

Vive Targi Kielce – THW Kiel 34:29 (17:11)

Vive: Szmal, Losert – Grabarczyk, Jurecki 8, Tkaczyk, Olafsson, Chrapkowski, Aquinagalde 4, Bielecki, Jachlewski, Strlek 5, Lijewski 4, Buntić, Musa 2, Rosiński 4, Cupić 7 (3).

THW: Sjostrand, Palicka – Hansen 5, Sigurdsson 4, Sprenger 1, Ekberg 5 (2), Lauge 1, Zeitz 2, Jallouz, Klein, Jicha 7 (1), Vujin 4.