Alingsas ubedljiv protiv domaće Struge - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Alingsas ubedljiv protiv domaće Struge

Alingsas ubedljiv protiv domaće Struge

Stefan Branežac

Drugi susret na ovogodišnjem izdanju turnira, odigrali su rukometaši domaće Struge protiv švedskog Alingsasa. Izabranici Mikaela Franzena odneli su zasluženu pobedu rezultatom 25:16 (11:10).

U sudaru dve mlade ekipe, na početku utakmice bolje se snašao sastav novog makedonskog prvoligaša, koji je u ranoj fazi meča zahvaljujući golovima pivota Bajramoskog stekao prednost. Uspešno su čuvali stečeno izabranici Andona Boškovskog veći deo prvog poluvremena, a maksimalnih +3 bilo je u 15. minutu nakon pogotka desnog krila Hadžidimova. U poslednjih pet minuta, usledio je preokret. Gosti prave seriju 4:0 i pogotcima Liabe iz kontra napada dolaze do vođstva na poluvremenu od 11:10.

Potpuno se raspala igra Struge u drugom delu utakmice, raspucali su se Klar i Berg, koji je svojim pogotkom doneo najvećih +9 skandinavskom timu u 45. minutu. Do kraja susreta, trećeplasirana ekipa švedskog šampionata bez većih problema sačuvala je stečenu prednost.

Anreas Berg bio je najefikasniji pojedinac susreta sa sedam pogodaka, dok su se u ekipi Struge Kuzmanoski i Petrovski tri puta upisali u listi strelaca.