Celjani savladali Nexe za trofej u Kanjiži - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Celjani savladali Nexe za trofej u Kanjiži

Celjani savladali Nexe za trofej u Kanjiži

Stefan Branežac

Spuštena je zavesa na još jedno, osmo po redu izdanje međunarodnog turnira Kanjiža Kup, koje je ove godine okupilo šest ekipa iz Slovenije, Danske, Hrvatske, Rumunije i Srbije.

Finalna utakmica između Celje PL i Nexe-a iz Našica pripala je slovenačkom šampionu, koji je nakon osvajanja turnira u Strugi, došao do još jednog pehara u pripremnom periodu.

Uzbudljiva borba za prvo mesto počela je dobro po hrvatski tim, koji je imao minimalnu prednost nakon uvodnih deset minuta. Izabranici Branka Tamšea prvi put su poveli sredinom prvog dela igre, da bi u poslednjih pet minuta došli do osetnije prednosti od +3 sa kojom se otišlo na odmor, 14:11. Većih uzbuđenja u drugom poluvremenu nije bilo, sve do pet minuta pred kraj, kada tim iz Našica dolazi do rezultatskog egala. Odgovorio je slovenački šampion serijom 2:0, što je ispostaviće se bilo dovoljno da dođe do pobede. Na kraju, minimalan trijumf Celjana 27:26.

Program poslednjeg dana turnira otvoren je susretom za peto mesto, u prepodnevnim časovima, između beogradskog Partizana i rumunske ekipe ĆSM Bukurešt. Pobeda za Partizana nakon dva poraza u grupnoj fazi, rezultatom 35:30 (18:13), pa su crno-beli završili kao petoplasirani.

Utakmica za treće mesto donela je duel Gorenja i Ribe-Esbjerga. Sastav iz danske je sredinom drugog dela igre serijom 6:0 prelomio utakmicu u svoju korist, za konačnu pobedu od 27:20 (13:12).

Turnir je trajao četiri dana, a pre borbi za konačan plasman, ekipe su bile podeljene u dve grupe, u okviru kojih je svaki tim odigrao po dve utakmice.