Bliži se start premijernog izdanja Svetskog kupa za veterane „Masters Handball World Cup“, u gradu Omišu kraj Splita, na obali Jadranskog mora. Od 28. do 30. aprila, oko 400 legendi rukometnog sporta, odnosno 21. ekipa iz 10 zemalja, uživaće ne samo u takmičenju, već i u brojnim propratnim aktivnostima i druženjima koje je organizator obezbedio.
Nadmetanje će se odvijati u prelepom zdanju dvorane „Ribnjak“, a publika, koja će besplatno moći da posmatra i bude deo spektakla, uživaće u rukometnim majstorijama čuvenih Patrika Ćavara, Nikše Kaleba, Svitlane Pasičnik i mnogih drugih. Među gostima će biti Slavko Goluža, Silvio Ivandilja…
Otvaranje je zakazano za petak od 18.00 – gledaoci će imati priliku i da se uvere kakvi su rukometaši kuvari, pošto će veterani ekipe „Zlatne godine“ iz Metkovića pripremiti čak 700 porcija ribe i plodova mora, i podeliti ih publici i učesnicima turnira.
Program za petak, 28. april
16.00 Prvi mečevi
17.00 Priprema 700 porcija ribe i plodova mora
18.00 Svečano otvaranje turnira (Patrik Ćavar)
18.30 Zabavni program – gostovanje Enesa Bešlagića
Što se takmičarskog dela tiče, on je podeljen na tri kategorije – 37 +, 50+ za muškarce, odnosno apsolutna kategorija za dame.
MASTERS HANDBALL WORLD CUP 2017 – MALE, 37+
GROUP A
1. BOSNA SARAJEVO (BiH)
2. TORNADO (Ukraine)
3. OLD BOYS (Hungary)
4. JAGODINA (Serbia)
GROUP B
1. TROGIR (Croatia)
2. HRV. DRAGOVOLJAC (Croatia)
3. VIENNA ALL-STARS (Austria)
4.BRNO (Czech Republic)
FRIDAY 28.04.
16:00 HRV. DRAGOVOLJAC – VIENNA ALL-STARS
16:30 BOSNA SARAJEVO – JAGODINA 1
17:30 TORNADO – OLD BOYS
SATURDAY 29.04.
14:00 TROGIR – BRNO
14:30 JAGODINA – TORNADO
14:30 OLD BOYS – BOSNA SARAJEVO
16:30 VIENNA ALL-STARS – TROGIR
17:00 BRNO – HRVATSKI DRAGOVOLJAC
17:30 OLD BOYS – JAGODINA
18:00 BOSNA SARAJEVO – TORNADO
SUNDAY 30.04.
12:30 TROGIR – HRVATSKI DRAGOVOLJAC
12:30 VIENNA ALL-STARS – BRNO
15:00 SEMIFINAL 1
15:30 SEMIFINAL 2
17:00 3RD PLACE MATCH
18:30 FINAL
MASTERS HANDBALL WORLD CUP 2017 – MALE, 50+
GROUP A
1. ROMA HANDBALL
2. ODESSA
3. SPLIT
GROUP B
1. ZLATNE GODINE
2. BOSNA SARAJEVO
3. OLDI POLSKA
FRIDAY 28.04.
19:30 ZLATNE GODINE – BOSNA SARAJEVO
SATURDAY 29.04.
14:00 ROMA HANDBALL – ODESSA
16:00 OLDI POLSKA – ZLATNE GODINE
17:00 ODESSA – SPLIT
19:30 BOSNA SARAJEVO – OLDI POLSKA
20:00 SPLIT – ROMA HANDBALL
SUNDAY 30.04.
13:00 5TH PLACE MATCH
13:30 SEMIFINAL 1
14:00 SEMIFINAL 2
16:00 3RD PLACE MATCH
17:30 FINAL
MASTERS HANDBALL WORLD CUP 2017 – WOMEN, 37+
GROUP A
- ODESSA
ZADAR
ŽARK SPLIT
CRNA GORA
GROUP B
- SINJ
ŽVRK SPLIT
METKOVIĆ
FRIDAY 28.04.
17:00 SINJ – ŽVRK SPLIT
19:00 ODESSA – CRNA GORA
SATURDAY 29.04.
15:00 ZADAR – ŽARK SPLIT
15:30 ŽVRK SPLIT – METKOVIĆ
18:30 CRNA GORA – ZADAR
18:30 METKOVIĆ – SINJ
19:00 ŽARK SPLIT – ODESSA
SUNDAY 30.04.
12:00 ODESSA – ZADAR
12:00 ŽARK SPLIT – CRNA GORA
14:30 SEMIFINAL 1
14:30 SEMIFINAL 2
15:00 5TH PLACE MATCH
16:30 3RD PLACE MATCH
18:00 FINAL