Struga 2017: Metalurg bez milosti za domaćina - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2017: Metalurg bez milosti za domaćina

Struga 2017: Metalurg bez milosti za domaćina

Nije Metalurg imao nimalo milosti prema domaćoj Strugi u poslednjem meču Grupe A 45. međunarodnog turnira u gradu na ohridskom jezeru. Skopski tim je slavio sa ubedljivih 43:11 (21:7), i obezbedio dule za treće mesto protiv pobednika duela između Ohrida i Alingsasa.

Pitanje pobednika nije se postavljalo ni pred sam okršaj, ali su momci Lina Červara, koji je igrao u kombinovanom sastavu (na tribinama ostali Ilić i Gugleta), više nego ozbiljno shvatili domaći tim i nisu popuštali tokom svih 60 minuta.

Metalurg se tako delimično iskupio za poraz u prvom kolu od branioca titule Šartra. Makedonski vicešampion je poslednju titulu na ovom turniru osvojio 2014. godine.

Lak je bio posao za favorita u ovom meču, a mladi igrači Metalurga su bili i te kako motivisani da se dokažu treneru Červaru. Za igrača utakmice izabran je mladi Martin Serafimov, strelac sedam golova, koliko je postigao i Dimitar Dimitrioski. Ukazanu priliku dobro je iskoristio i Mice Šiljegov sa pet pogodaka. Na drugoj strani, istakao se Tome Nacev sa četiri gola.

Metalurg – Struga 43:11 (21:7)

Metalurg

Tomovski 13 odb, Daniloski 15 odb – Petrov 1, Drogriški 4, Lapajne 3, Tokić 2, Šiljegov 5, Tankoski 2, Kuzmanovski 2, Anđelić 4, Velkoski, Peševski 2, Dimitrioski 7, Dimitrievski 1, Arsenovski 5, Serafimov 7

Struga

Zatarakoski 7 odb, Meckaroski 3 odb – Kičeski, Kuzmanovski 1, Krstanoski, Mileski, Jankuloski 2, Načev 4, Ferukoski, Memed, Novaković 2, Tutenkoski, Arsoski, Dukoski, Popin, Bajramoski 1, Dunoski

Kuriozitet, i najzanimljivija informacija sa ove utakmice, tiče se golmanskog učinka čuvara mreže tima sa Autokomande – Tomovski je u prvom poluvremenu sakupio 13 intervencija, a Daniloski u drugom čak 15.

Struga će se u utorak boriti za peto mesto protiv poraženog iz meča Ohrid – Alingsas.