Struga 2018: Dobar otpor Eurofarma Celju na debiju Ćirkovića - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Dobar otpor Eurofarma Celju na debiju Ćirkovića

Struga 2018: Dobar otpor Eurofarma Celju na debiju Ćirkovića

Stefan Branežac

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RK EUROFARM RABOTNIK 23:22 ( 13:7 )

Teren Ženska plaža

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Vujović, Jurečič 1, Malus 1, Razgor 1, Ovniček 4, Marguc 4, Šarac 1, Grošelj 1, Nenadić, Pantjar 6 odbrana, Ferlin 5 odbrana-1, Kodrin 3, Horzen 2, Makuc, Anić 2, Dušebaev 2

RK EUROFARM RABOTNIK: Ivanović 2, Ojleski, Markoski 3, Pecakoski, Talevski 3, Čurlevski 6, Trajkovski 7 odbrana, Memić, Čanevski 6 odbrana, Kukovski, Mandić, Drogriški, Gradžan 2, Đukić 4, Kuzmanoski 2

Poslednji meč prvog dana turnira u Strugi doneo je duel slovenačkog šampiona Celja PL i makedonske ekipe Eurofarm Rabotnik. Na debiju Đorđa Ćirkovića na klupi ekipe iz Bitolja, izabranici Branka Tamšea izašli su kao pobednici iz ovog susreta, slavivši rezultatom 23:22 (13:7).

Filip Čurlevski nosio je napad Rabotnika na početku susreta, dok je Celje nakon lošijeg ulaska u meč, golovima Daniela Dušebaeva uhvatilo rezultatski priključak, posle sedam minuta igre ekipe su bile u rezultatskom egalu, 3:3. Usledila je serija ekipa iz Slovenije od 3:0, koju je svojim drugim golom prekinuo Nikola Markoski. Nepogrešiv sa linije sedam metara bio je Rok Ovniček, prednost Celja je rasla na +5 u 25. minutu. Imali su problema izabranici Đorđa Ćirkovića u organizaciji napada, raspoložen je na golu ekipe Branka Tamšea bio Pantjar, što Slovenci koriste i golom Tilena Kodrina u poslednjoj sekundi prvog dela igre dolaze do najvećih +6. Na odmor se otišlo sa prednošću Celjana od 13:7.

Od starta drugog poluvremena, pokušao je srpski strateg na klupi Eurofarm Rabotnika sa igračem više u polju, što mu je donelo željeni rezultat. Nakon pogotka Taleskog za -3, Branko Tamše je bio primoran da uzme tajm-aut. Bez rešenja u fazi napada, prednost Celja se topila, udarac juniorskog reprezentativca Srbije Nikole Ivanovića odbranio je Ferlin, pa je prilika da makedonski prvoligaš dođe na -2 otišla u nepovrat. Na 15 minuta pre kraja susreta, Markuc i Tilen pogađaju i donose svom timu ponovo četiri gola prednosti. Odogovorio je Eurofarm Rabotnik sa dva brza gola preko desnog krila Milana Đukića, nedugo zatim Gražan je pokupio odbijenu loptu nakon odbrane Ferlina i sigurnom realizacijom doveo svoj tim na gol zaostatka, prvi put još od uvodnih minuta susreta. Blagojče Trajkovski bio je raspoložen na golu makedonske ekipe, ali njegovi saigrači nisu uspeli da uhvate rezultatski egal. Tačku na ovaj susret stavio je svojim drugim pogotkom Elmir Gradžan, ali nedovoljno da se ugrozi prednost Slovenaca. Iako je ekipa iz Bitolja odigrala znatno bolje drugo poluvreme, veliki rezultatski deficit nakon prvog dela igre nije bio dostižan. Na kraju, pobeda Celja rezultatom 23:22.

Ovniček i Marguc postigli su po četiri pogotka u pobedničkoj ekipi, dok se u Eurofarm Rabotniku istakao Filip Čurlevski, koji se šest puta upisao u listu strelaca, dok je dva gola manje postigao desnokrilni igrač Milan Đukić.