Struga 2018: Tuluz bolji od Bešiktaša - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Tuluz bolji od Bešiktaša

Struga 2018: Tuluz bolji od Bešiktaša

Stefan Branežac

Poslednji susret trećeg dana na Međunarodnom turniru u Strugi odigrali su francuski Tuluz i turski šampion Bešiktaš. Prva pobeda za Tuluz, dok je Bešiktaš nakon uvodnog trijumfa zabeležio poraz, 32:28 (17:17).

Bešiktaš je bolje otvorio susret što je rezultiralo vođstvom od tri gola razlike u uvodnih pet minuta. Raspucao se levoruki Ramazan Done, uspešno je turski šampion čuvao prednost koja je nakon pogotka Tomića porasla na najvećih +4. Zaigrali su od tog trenutka izabranici Filipa Gardena znatno bolje, Žiredu je bio neumoljiv pred golom Hendvija, prednost ekipe iz Turske se topila, a do izjednačenja Tuluz je stigao sedam minuta pre odlaska na odmor, pogotokom Alvara Ruiza. Ubrzo je francuski tim došao do minimalne prednosti, prvi put na susretu, da bi Pribak u poslednjim sekundama prvog dela igre postavio konačnih 17:17.

Od starta drugog poluvremena povela je ekipa Tuluza, koja je stečenu prednost bez većih problema sačuvala do kraja susreta. Uspeo je Bešiktaš da priđe na dva gola zaostatka, istekao je 50. minut posle pogotka Nuića, ali to je bilo sve od turske ekipe. Zaslužena pobeda rastrčane francuske ekipe rezultatom 32:28, uz devet pogodaka Žiredua. Na drugoj strani, Tomislav Nuić bio je precizan pet puta, a gol manje dao je Nemanja Pribak.

U okviru grupe 1 odigraće se još dve utakmice u subotu, sastaće se Celje i Tuluz, dok će Eurofarm Rabotnik na megdan Bešiktašu.