Egipat slavi posle 16 godina: Elbasiuni srušio Švedsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Egipat slavi posle 16 godina: Elbasiuni srušio Švedsku

Egipat slavi posle 16 godina: Elbasiuni srušio Švedsku

Golom Mohameda Elbasiunija osam sekundi pre kraja, selekcija Egipta je pobedila Švedsku 26:25 (12:13), u meču 2. kola grupe B. Egipćani sada imaju dva boda, dok su Šveđani bez ijednog. Oba tima su poražena u prvom kolu – Afrikanci od Slovenije, Skandinavci od Nemačke.

Egipatska selekcija je protiv Švedske uspela da ostvari prvu pobedu na Olimpijskim Igrama još od Sidneja 2000.

Delovalo je da će branilac srebrne medalje rutinski doći do trijumfa, kada je u 14. minutu serijom 4:0 poveo sa 7:3. Međutim, Egipćani su uzvratili istom merom za 8:8, a do kraja meča nijedna od dve selekcije nije stekla više od dva gola prednosti.

Ekipe su se često smenjivale u vođstvu tokom drugog poluvremena. 75 sekundi pre kraja, Lukas Nilson je poravnao na 25:25, ali je srednji bek Elbasiuni pogodio gornji ugao Apelgrenovog gola i doneo veliko slavlje svojoj reprezentaciji.

Mohamad Sanad je bio najefikasniji sa sedam golova u pobedničkim redovima, dva više od Eslama Eise. Od momaka Štafana Olsona, koji su potpuno podbacili u prva dva gola, najčešće je pogađao Fredrik Peteresen – pet puta.

Posle kompletnog drugog kola, Nemačka i Slovenija su maksimalne u grupi B sa po četiri boda, Brazil i Egipat imaju po dva, dok su Švedska i Poljska bez poena.