Metalurg i Nexe remizirali u sjajnom meču - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Metalurg i Nexe remizirali u sjajnom meču

Metalurg i Nexe remizirali u sjajnom meču

Rukometaši Metalura i Nexe-a, odigrali su neizvestan i kvalitetan meč u okviru četvrtog kola SEHA lige, koji je završen remijem – 26:26 (16:16). Borbenost i znanje oba tima, na kraju su nagrađeni po jednim bodom, iako za pobedom, mogu da žale i jedni i drugi. Našičani, zato što je gol Markotića u poslednjoj sekundi, sudijska dvojka iz Srbije, Stojković – Nikolić, poništila zbog nepravilnog izvođenja, što je izazvalo buru negodovanja kod gostiju, a Skopljanci, zato što su tri minuta pre kraja imali 26:24, nakon čega je isključen Mirkulovski, a kola krenula nizbrdo. Samo 50 sekundi pre kraja susreta, Naumčetu Mojsovskom, sviran je faul u napadu, iako su makedonski izveštači složni u stavu da su sudije mogle da pokažu na liniju od sedam metara.

RK METALURG – RK NEXE 26:26 (16:16)

SEHA liga, 4.kolo
Skoplje, ŠD Avtokomanda
Gledatelja 700.
Suci: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (obojica Srbija)
Delegat: Dragan Nachevski (Skoplje, Makedonija)

RK METALURG: Stanić (9 odbrana), Rakčević 6, Levov, Dimovski 2, Marković 9, Georgijevski 3, Manaskov, Mirkulovski 3, Markovski, N.Mojsovski, Stoilov, Angelov (1 odbrana), Batinović, Stojčevski, Jonovski, Alušovski 3.
Trener: Lino Červar

RK NEXE: P.Lelić ( 4 odbrane), Kozina 1, Mataija, Eter 2, F. Lelić 8, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Varvodić, Kedžo, Markotić 5, Slišković 2, Pivac, Obad 3, Kević 4, Velić,  Šunjić ( 7 obrane).
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Metalurg 2/2 (Marković 2),  Nexe  3/4 (Lelić 3)

ISKLJUČENJA:
8 MIN – 12 MIN

Sa jedne strane, Žarko Marković sa devet golova, odnosno par pivotmena Rakčević (6) – Dimovski (2), a sa suprotne, Robert Markotić (5) i Frano Lelić (8), davali su napadački ton igri svojih ekipa. Na odmor se otišlo sa 16:16, a u nastavku, odlične odbrane, nisu dozvolile goleadu. Došlo se do 20:20, kada u mini-seriju ulazi Darko Stanić, brani penal Leliću na 22:21, a vezuje dve odbrane na 24:22. U igru Našićane vraća razgoropađeni Robert Markotić, sve do gore opisane završnice sjajnog duela, uz napomenu da je organizator igre domaćina, Naumče Mojsovski, ušao u igru prvi put u 40. minutu (primao infuziju – kako bi odigrao bar deo meča).