SEHA: Šapčani slomili Zvezdu u nastavku u prepunoj "Zorki" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Šapčani slomili Zvezdu u nastavku u prepunoj "Zorki"

SEHA: Šapčani slomili Zvezdu u nastavku u prepunoj "Zorki"

Rukometaši Metaloplastike, zabeležili su četvrti trijumf u SEHA ligi, dobivši srpski derbi sa Crvenom zvezdom 33:23 (14:14) pred skoro 3000 navijača u prepunoj „Zorki“. Tako su se Šapčani revanširali za poraz od Beograđa u Super ligi (22:29) i ponovo uhvatili priključak sa sredinom tabele regionalnog takmičenja.

Posle izjednačenog prvog dela, igra beogradskog tima se raspala u drugom poluvremenu, a Šapčani su ključnu prednost stekli serijom 6:0 od 34. do 40. minuta, kada su sa 14:15 došli do nedostižnih – 20:15. Žustar tajm-aut, trenera crveno-belih, Nenada Peruničića, nije urodio plodom, a do kraja meča, Šapčani su otaljavali posao, koristeći pregršt tehničkih grešaka bekova Crvene zvezde. Trener domaće ekipe, Slavko Novaković je šansu mogao da da svim igračima, koji su egzibicijama, uveseljavali tribine i uvećavali razliku sve do maksimalnih +10 (32:22, 56.). Kod pobednika, Miloš Dragaš je bio efikasan sa devet golova, noseći ekipu u prvom delu na svojim leđima sa par lepih "bekovskih" golova, dok je u drugom poluvremenu, u sjajnu seriju ušao čuvar mreže Darko Arsić, koji je meč završio sa 17 odbrana i poneo epitet junaka meča. Kod Crvene zvezde, solidni golmani Jeraj i Ivanišević, podelili su po poluvreme, Nemanja Sudžum je bio dobar penaldžija, postigavši ukupno pet golova, a pratili su ga Pavić i Anđelić sa po četiri.

Šapčani su bili lišeni usluga startera, Marjanovića i Medurića, dok je Peruničić odmarao svog najboljeg igrača ove sezone, golmana Kosanovića, srednjeg beka Dokića, dok su Blečić i Živković imali kratke role. Zaigrao je u drugom poluvremenu i Božidar Nadoveza, ali je njega Peruničić, nakon lošeg izdanja, već na tajm-autu posle par minuta izvadio iz igre.  Očigledno je revanš trećeg kola Kupa EHF sa Portom za tri dana u Portugaliji, nešto što ima prioritet u planovima Crvene zvezde.

METALOPLASTIKA – CRVENA ZVEZDA 33:23 (14:14)
Hala „Zorka“
Gledalaca – 3000
Sudije. Šatordžija i Pandžić
METALOPLASTIKA: Rajičić tri odbrane, Arsić 15 odbrana i dva sedmerca, Dragaš 9 (4), Karanović 3, M. Mitrović 5, L. Mitrović 4, Maksimović, Vejin, Obradović 1, Grujičić 4, M.Marković 7
CRVENA ZVEZDA: Ivanišević 7 odbrana, Pantelić 1, Jeraj devet odbrana, Sudžum 5(2), Ivančev, Anđelić 4, Šćepanović, Živković 1, Milošević 3, Pavić 4, Pušica 1, Nadoveza, Ćirić 2, Blečić 2.
KRETANJE REZULTATA: 4:2 (8.) 5:7 (14.) 10:10 (23.) 12:13 (27.) 14:15 (34.) 20:15 (40.) 24:17 (44.) 26:20 (50.) 32:22 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Darko Arsić (Metaloplastika Zorka Keramika)