Makedonija poražena - U 1/8 finala protiv Nemačke - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 Makedonija poražena – U 1/8 finala protiv Nemačke

Makedonija poražena – U 1/8 finala protiv Nemačke

aleks
4 komentari

Reprezentacija Makedonije izgubila je od selekcije Danske rezultatom 30:33 (14:13) u poslednjem kolu grupe B u Sevilji. Najefikasniji u makedonskom timu bili su Kiril i Filip Lazarov sa po 5 pogodaka. Kod Danaca, Mikael Hansen je takođe upisao 5 pogodaka.  Makedonci su u svojoj grupi zauzeli 4.mesto, pa će tako u osmini finala na megdan izaći Nemcima koji su bili prvi u svojoj grupi.

Revija golmanskih odbrana Ristovskog i Landina obeležila je početak susreta. Prvi pogodak postižu Danci u petom minutu preko Mulgarda. Ipak, prvu osetniju prednost od 6:3 stiču Makedonci u 14 minutu. S druge strane, Svan se potrudio da rezultat ubrzo bude 8:9 u korist Danske. Minimalnu prednost je Danska čuvala sve do 25 minuta, kada Makedonija, golovima Nikole Markoskog i Kirila i Filipa Lazarova, prekoreće rezultat i na odmor odlazi sa prednošću od 14:13.

Na startu drugog dela meča, Makedonci vezuju dva brza pogotka i dolaze do prednosti 16:14. Dobra odbrana i precizan napad, doneli su makedonskom timu i prednost od tri golova (20:17, 37 minut). Međutim, nakon tajm-auta danskog selektora Vilbeka, ta prednost se istopila na jedan razlike. Makedonija je odlično kontorlisala igru i rezultat do 48 minuta i rezultata 25:25. Tada Danci serijom od pet vezanih pogodaka dolaze do 25:30 u 54 minutu. Do kraja utakmice, Makedonija je uspela da smanji rezultat na 30:33.