Bukurešt nastavlja da kupuje - stižu Fisker i Jorgensen - Balkan-Handball.com
Naslovna Transferi Bukurešt nastavlja da kupuje – stižu Fisker i Jorgensen

Bukurešt nastavlja da kupuje – stižu Fisker i Jorgensen

Zorica Radojkovic
0 komentar

Glavni grad Rumunije stao je sa velikim budžetom iza projekta ženskog rukometnog kluba koji pretenduje da napadne evropski vrh. CSM Bukurešt koji pod svojim okriljem ima nekoliko ekipa različitih sportova, trenutno najviše sredstava izdvaja za ženski rukomet. Na početku ove sezone u Bukurešt su stigle četiri Brazilke (Da Silva, Pesoa, Rodriges i Fachinelo), Špankinja Martin, Švedjanka Torstenson, Ruskinja Vetkova, a tu je i nekoliko dobro poznatih domaćih imena (Tolnai, Manea, Vizitu, Tivadar, čak i Varzaru koja se vratila na teren posle duže pauze).

Iako mediji često špekulišu sa mnogo imena koja su na listi želja rumunskog tima, do sada su za sledeću sezonu potpisani ugovori sa najboljim levim krilom dva poslednja velika takmičenja, Mariom Fisker i drugom Dankinjom, desnim bekom, Linom Jorgensen.

I pored zvučnih imena u sastavu Bukurešta, vodeće mesto na tabeli i dalje drži najveći konkurent i učesnik Lige šampiona, Baia Mare.

Pos.EchipaJucVEPGMGPVAEAVDEDPtsAPtsDPts
1HCM Baia Mare1716015303728080242448
2CSM Bucuresti1715024923557080212444*
3ASC Corona 2010 Brasov1713314963739043271542
4SCM Craiova1711063713636050181533
5HCM Roman1710254023916141191332
6HC Dunarea Braila17908474451702021627
7HC Zalau17818428438513016925
8CSM Ploiesti177010386425502015621
9HCM Rm Valcea17629425455511116420
10CSM Cetate Devatrans17539432482520117118
11U Alexandrion Cluj174211460526410113114
12Universitatea Neptun Constanta174112410464311010313
13CSM Unirea Slobozia174013395472400012012
14SC Muresul Tg Mures1700173775110000000

 

Možda vam se dopadne

Ostavi komentar

Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball

 

Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball