Bekament BB odneo bodove iz Niša - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bekament BB odneo bodove iz Niša

Bekament BB odneo bodove iz Niša

KRISTINA KRSTIĆ

Ekipa Naise poražena je u derbi susretu 15. kola Superlige od Bekamenta. Duel u Čairu završen je rezultatom 19:23 (9:9).

Bekament je bolje otvorio meč i posle osam minuta vodio sa 4:2. Usledila je serija Naise od 4:0. Pogodile su Pejović i Bogojević za izjednačenja, a onda su Milojeviće i Filipović donele svom timu +2 (6:4).  Gostujuće igračice odgovorile su na isti način. Stamenić pogađa dva puta za izjednačenja, a onda su precizne bile Garović i Tomić za 6:8. Poravnale su ponovo domaće, imale priliku da  povedu, ali je zicer Mariji Filipović odbranila Ana Kačarević. Do odlaska na odmor ekipe su postigle još po jedan pogodak.

U nastavku meča viđena je ista situacija. Povela je domaća ekipa sa dva gola, a gosti ponovo izjednačili. Pet minuta bila su potrebna Bekamentu da povede, posle dva vezana gola Marine Tomić, sa sedam metara, na semaforu je pisalo 12:14, a onda je pogodila i Garović za +3. Nakon ove serije domaće nisu uspele da se vrate u meč. Viđene su greške, i u jednom, i u drugom timu. Glavobolju je niškom timu zadavala i golman gostiju Ana Kačarević koja je začarla mrežu. Domaće su u 47. minutu poslednji put bile na gol zaostatka. Do kraja meča gošće su uspele da uvećaju prednost i odnesu bodove iz Čaira.

Naisa – Bekament 19:23 (9:9)