Brazilke za gol bolje od Crne Gore - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Brazilke za gol bolje od Crne Gore

Brazilke za gol bolje od Crne Gore

Lavice“ su poražene i u drugom kontrolnom meču u Šiofoku u sklopu priprema za Olimpijske Igre u Tokiju – nakon Mađarske (28:22), izabranice selektorke Bojane Popović minimalnim rezultatom (22:21) izgubile su od Brazila, koji je do pobede došao golom iz sedmerca, po isteku 60. minuta.

Brazil je devet minuta pre kraja imao tri gola prednosti (20:17), ali su Jovanka Radičević i saigračice posle serije 4:1, došle do izjednačenja (21:21), minut i po pre kraja, ali su Južnoamerikanke ipak pobedile.

Itana Grbić i Majda Mehmedović postigle su po četiri gola, dok su Radičević i Tatjana Brnović po tri puta zatresle protivničku mrežu. Po dva pogotka upisale su Đurđina Jauković, Dijana Mugoša i Andrea Klikovac, a u strelce se upisala i Ema Ramusović.

Ipak, najbolja u redovima Crne Gore bila je sjajna Marina Rajčić sa čak 19 odbrana.

Reprezentacija pripreme nastavlja u Podgorici, a put za Tokio planiran je za 15. jul. Prvi meč na Olimpijskim igrama na programu je 25. jula kada će protivnik biti Angola.