Budućnost i Đer prvi polufinalisti - Lekić "Presrećna sam" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost i Đer prvi polufinalisti – Lekić "Presrećna sam"

Budućnost i Đer prvi polufinalisti – Lekić "Presrećna sam"

Budućnost i Đer nisu propustili prve "meč lopte" da obezbede plasman u polufinale Lige šampiona. Oba tima su slavila na neugodnim gostovanjima i ove noći zasluženo slave plasman među četiri najbolje ekipe Evrope. Podgoričanke su pobedile Krim u Ljubljani i tako ostavile Slovenke praktično bez šansi za polufinale, dok je Đer još jednom demonstrirao silu i savladao danske šampionke na njihovom terenu 29-24.

KRIM – BUDUĆNOST 26-27(9-14)

Ljubljana – Dvorana „Stožice”. Gledalaca: 2.000.
Sedmerci: Krim 2 (2), Budućnost 4 (2). Isključenja: Krim 8, Budućnost 12 minuta. Crveni karton: Cvijić (Budućnost) u 60. minutu (3X2).
Krim: Grubišić (osam odbrana i sedmerac), Stefanišin (četiri odbrane), Šoberl, Guberinić, Mavsar 4 (1), Šon 1, Šerić 1, Bodnjeva 2, Lazović 5, Bile-Hansen, Koren 3, Janković, Gregorc, Penezić 7 (1), Franić 1, Aćimović 2.
Budućnost: Voltering (šest odbrana), Barjaktarović (pet odbrana), Vukčević, Miljanić 3, Radović, A. Bulatović, Savić 4, Jovetić 2, Popović 6 (2), Cakalije, K. Bulatović 5, Cvijić 5, Mehmedović 1, Gjorgijevska, Knežević 1, Lazović.

FCM–GYŐRI AUDI ETO 24–29 (14–17)
Ikast, 1800 gledalaca
MIDTJYLLAND: Englert – Bont 1, L. Jörgensen 3, Torstenson 5, Svalastog Spellerberg, T. Troelsen 4 (1), Brogger Led 3, Ödegard, Groot 2, Thorsgaard 2, Jensen 2, F. Woller 2, Sörensen.
GYŐR: Haraldsen, Radičević 3, Lekić 6, Gerbic 9 (4), Loke 2, E. Amorim 4, Vérten 2, Hornyák Á. 1, Orbán A., Kovacsics 1, Gros 1, Planéta.

Kapiten reprezentacije Srbije, Andrea Lekić bila je prezadovoljna izdanjem Đera u Danskoj: "Uopšte nisam gledala semafor i nisam sigurna da znam konačan rezultat na kraju, ali znam da smo odigrale odličnu utakmicu i pobedile(osmeh). Presrećna sam. Nastavile smo niz pobeda od početka godine i moje prvo polufinale mora sada malo da se proslavi."