Budućnost nikad bliža finalu, u revanš sa +2 iz Larvika - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost nikad bliža finalu, u revanš sa +2 iz Larvika

Budućnost nikad bliža finalu, u revanš sa +2 iz Larvika

4 komentari

Aktuelnim osvajačicama Lige šampiona se opasno zaljuljao tron. A zaljuljale su ga Voltering i drugarice pošto je podgorički tim slavio na gostovanju u Norveškoj 22-20(12-12), i sada mirno čeka revanš za nedelju dana u "Morači".

Larvik – Budućnost 20:22 (12:12)

Larvik – Arena Larvik. Spectators: 2.700. Referees: Badura i Ondogrekula (Slovakia). 7 meter: Larvik 5 (5), Budućnost 7 (7). Exclusions: Larvik 4, Budućnost 12 minutes.

Larvik: Rantala, LEGANGER (15 saves), Larsen 1, BLANKO 3, KRISTIJANSEN, JOHANSEN 1, BREJVANG 2, N. Merk, RIGELHUT-KOREN 8 (5), SULAND 4, Medvedeva, T. Merk, Vibe, Kurtović 1.

Budućnost: VOLTERING (16 saves), Barjaktarović, Vukčević, MILJANIĆ 1, Đokić 1, Radović 1, A. BULATOVIĆ 1, SAVIĆ 1, Jovetić 2, POPOVIĆ 6 (3), K. BULATOVIĆ 6 (4), CVIJIĆ 2, Mehmedović, Gjorgijevska, Knežević 1, Lazović.

Budućnost je odlično počela i posle devet minuta vodila 6-1. Leganger je zaustavila dalji pad Larvika i posle deset minuta na semaforu stajalo 9-9. Do poluvremena Norvežanke su potpuno konsolidovale redove i preuzele vođstvo, da bi na isteku 30-tog minuta preko raspoložene Cvijić (vratila se na teren posle povrede), Budućnost poravnala na 12-12.

Igrajući po notama Popović i Bulatović, Podgoričanke su do +2 u drugom poluvremenu prvi put došle u 45.minutu posle par intervencija fantastične Voltering, mada i na drugoj strani Legenger nije ostajala dužna. Blanko je ubrzo donela izjednačenje, da bi Riegehuth iz penala pogodila za novo vođstvo domaćih. Neutralisano je preko Jovetić, a 20-21 donela je Bulatović golom iz penala. Iako je poslednja dva minuta Larvik imao brojčanu prednost, napad sa igračem manje realizovala je Popović i obezbedila Budućnosti dva gola prednosti pred revanš.

Inače, ovo je prva pobeda Budućnosti nad Larvikom posle 15 godina u kojima su "plave" sa terena izlazile pognutih glava. Izgleda da je vreme za naplatu dugova, najzad stiglo…