Budućnost osvojila WHRL! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost osvojila WHRL!

Budućnost osvojila WHRL!

Rukometašice podgoričke Budućnosti T – Mobile, iskoristile su prednost domaćeg terena i u finalu završnog turnira Regionalne lige savladale austrijski Hipo 30:29 (19:15). Tako su na prvom "Final Four-u" regionalnog takmičenja, koji istina, nije privukao veliki broj gledalaca u "Moraču", crnogorske šampionke tituli Kupa pobednika Kupova, dodali još jedan prestižni pehar.

Rezultatska klackalica sa blagom prednošću domaćeg tima bila je glavno obeležje ovog finala. Hipo istina nije imao puno igračica u rotaciji, ali igrao je svoju igru i nije dozvolio da se Budućnost odlepi. I Budućnost je bila daleko od kompletnog sastava pošto je van stroja ostalo nekoliko bekova (Kindl, Horvat, Knežević…) Ipak, dobra odbrana i efikasna krila Budućnosti uspešno su rešavala situacije u kontrama i polukontrama koje su se otvorile, tako da je do poluvremena predost domaćeg tima porasla do +4. Pad koncetracije, ali i bolja igra Austrijanki u nastavku doneli su serije izjednačenja(22-22; 23-23; 24-24, 27-27). Poslednje je viđeno kod 29-29, na 40 sekundi pred kraj kada je Nascimento golom iz kontranapada unela sve elemente drame u poslednji minut finala. Ipak, sigurna ruka Bulatović za 30-29 kod realizacije penala koji je iznudila Radičević i napad Hipa koji je brzo iscureo, označio je početak slavlja na terenu i treći trofej u sezoni podgoričke ekipe.

Budućnost – Hipo 30:29 (19:15)
Budućnost: Vukčević (sedmerac), Barjaktarović, Knezović (9 odbrana), Miljanić 3, Radičević 4, Đokić 2, Jovanović 4 (1), Radović 4, Pecevska, Kindl, Marković, Bulatović 9 (5), Mehmedović 4, Lazović, Zamoranski.
Hipo: Pedersen (7 odbrana), Sanko (6 odbrana), Do Nasimento 7 (4), Piedade 5, Kiršner 3, Lerant, Oh 2, Limal 7, Grauznburger, Kararo 3, Rotis-Nagy 2.

Meč za treće mesto imao je rezultatsku neizvesnost samo u prvih deset minuta. Najbolji deo obe ekipe u ovoj utakmici sigurno su bili golmani, a i dalje u domen teško razumljivog ide podatak da je Krim poražen i pored sjajnog učinka golmanki Stefanišin i Grubišić. Podravka je serijom lakih golova posle odbrana Jelčić ili grešaka Krimovih igračica već u 13 minutu imala +5(11-6). Tajm-aut koji je usledio trenutno je popravio stvari najviše zahvaljujući razbranjenoj Stefanišin i brzoj realizaciji Zrnec i Lekić, ali je prednost i dalje ostala na strani koprivničkog tima. Ni drugo poluvreme nije promenilo odnos snaga na terenu tako da je Podravka zasluženo odnela pobedu i ček na šest hiljada evra. Krimu je kao četvrtoplasiranom, pripalo tri hiljade.
Podravka – Krim 36:32 (18:15)
Podravka: Žderić (sedmerac), Jelčić (16 odbrana i sedmerac), Čović, Vukojević, Kožnjak 2, Pongrac, Vidak, Petković 1, Pavić, Zebić 6, Gaće 6, Poljak, Šerić 2, Pasičnik 2, Tatari 5, Penezić 12.
Krim: Grubišić (10 odbrana), Stefanišin (16 odbrana), Mihajlović, Gros 4, Vergeljuk 3, Naglič, Vidić, Bodnjeva 5, Koren, Janković 1, Cvijić 2, Zrnec 4, Lekić 7, De Sousa 3.

Proglašenjem najuspešnijih pojedinaca stavljena je tačka na drugu sezonu Regionalne lige koja će sledeće sezone pretrpeti promene pošto će nove ekipe u ovom takmičenju umesto Lokomotive i Ljubuškog biti Borac iz Banjaluke i Metalurg iz Skoplja.

-Brazilka iz redova Hipa, Aleksandra do Nascimento je najbolji strelac Regionalen lige sa ukupno 117 golova.

-Reprezentativka Hrvatske i igračica Krima, Jelena Grubišić izabrana je za najbolju golmanku

-Za najbolju igračicu proglašena je Andrea Penezić iz Podravke, dok je nagrada za najboljeg trenera otišla u ruke Marte Bon.