Čelendž Kup(žene): Kobnih pet minuta Jagodine u Francuskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Čelendž Kup(žene): Kobnih pet minuta Jagodine u Francuskoj

Čelendž Kup(žene): Kobnih pet minuta Jagodine u Francuskoj

Rukometašice Jagodine nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Čelendž kupa, pošto nisu sačuvale tri gola prednosti iz prvog meča. Na gostovanju u Francuskoj, Jagodina je poražena 35:30(20:17) tako da je u ukupnom skoru Mios Biganos na svom kontu skupio dva gola više i nastaviće takmičenje medju osam najboljih. Do 55. minuta utakmice u francuskom gradiću La Testeu de Buš u blizini Bordoa rukometašice Jagodine imale su aktivan rezultat i već su bile viđene u četvrtfinalu Čelendž kupa. Međutim, Francuskinje su mnogo koncetrisanije ušle završnicu meča, a Jagodinke nastavile sa tehničkim greškama u napadu. Najefikasnije u ekipi Jagodine bile su Dmitrović sa 8 i Živković sa 7 golova.

-Ovo je moja najteža utakmica u karijeri. Nisam nikada vodio ovako tešku utakmicu. Nikad bliže nismo bili ostvarenju povoljnog rezultata, ali nije nam se dalo, jer nas Mios Biganos  nije pobedio, već smo mi izgubili. Najviše su izgubile same rukometašice. Imale su priliku da posle ovog meča budu više cenjene u Srbiji i  Evropi. Načinili smo veliki bpoj tehničkih greški, a najviše na samom kraju utakmice. Činili smo početničke greške i to nam se osvetilo. Međutim, dobro je da smo na ovoj utakmici dobili sjajnog golmana Sandru Ušljebrku, koja izvanredno branila, rekao je na kraju utakmice strateg Jagodinki, Zoran Ivić.