Crna Gora upisala prvu pobedu - pala Nemačka - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Crna Gora upisala prvu pobedu – pala Nemačka

Crna Gora upisala prvu pobedu – pala Nemačka

Stigli su prvi bodovi u Brazilu na konto Crne Gore u pobedi nad Nemačkom, 25-24(10-12). Grč i loš utisak, ostavljen u jučerašnjem porazu, zamenila je odlučnost i čvrstina. Od starta su Nemice bile te koje su jurile prednost Crne Gore, ali im njihova čuvena upornost nije bila dovoljna da izbegnu poraz. Mada, da u završnici igračica utakmice, Djokić nije bila skoncetrisana da preseče poslednji napad Nemica, jedan bod je lako mogao završiti na pogrešnoj strani.

Upravo je Djokić sa dva gola u poslednja tri minuta, zadržala prednost na strani Crne Gore koja je bila opasno ugrožena, iako je u 52.minutu bila velikih +6 (23-17). Sjajne odbrane Englert i preciznost Nadgornaje u seriji 7-2 u poslednjih osam minuta, donele su neizvesnost u finišu, ali je veća drama ipak  izbegnuta.

Bulatović je upisala najviše golova(8 iz 16 pokušaja), uz napomenu da su šut sa 9 metara oprobale samo još Popović i Jovanović. Dobre role imala su i krila, Radičević i Savić.

CRNA GORA -NEMAČKA 25-24(12-10)