Crnogorke trasirale put na EP pobedom u Poljskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Crnogorke trasirale put na EP pobedom u Poljskoj

Crnogorke trasirale put na EP pobedom u Poljskoj

Ženska reprezentacija Crne Gore odradila je veliki deo posla oko plasmana na Evropsko prvenstvo pošto je posle uvodne pobede nad nedoraslom Britanijom, danas slavila na gostovanju u Poljskoj, 31-27(18-15). Udarni trio crnogorskog tima, Popović-Djokić-Bulatović pravio je najviše problema odbrani Poljakinja čiji je najbolji deo u drugom poluvremenu bila golmanka Miksto. Najviše zahvaljujući njenim odbranama, i u tom periodu, efikasnom napadu, Poljska je u 57.minutu stigla na korak od izjednačenja. Ipak, do drame nije došlo pošto je prvo Bojana Popović vratila na +2 iz penala, da onda i najbolja igračica susreta Ana Djokić u kontri materijalizovala ukradenu loptu i tako zapečatila sudbinu Poljske.

Poljska – Crna Gora 27:31 (15:18)

Poljska: Miksto, Baranowska – Niedźwiedź 8, Koniuszaniec 5, Szwed 4, Dworaczyk 3, Załęczna 3, Byzdra 2, Obrusiewicz 2, Kulwińska, Pielesz, Sądej, Sulżycka, Wilamowska, Wojtas, Zalewska

Crna Gora: Vukcević, Barjaktarović, Milenković – Djokić 8, Popović 8, K.Bulatovic 5, Savić 3, Jovanović 2, Miljanić 2, Radicević 2, A.Bulatović 1, Knezević 1, Mehmedović, Nikcević, Tosković, Vukčević.