CSM BUKUREŠT GUBI TITULU: Valčea novi šampion? (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet CSM BUKUREŠT GUBI TITULU: Valčea novi šampion? (VIDEO)

CSM BUKUREŠT GUBI TITULU: Valčea novi šampion? (VIDEO)

Zorica Radojkovic
0 komentar

Utakmica o kojoj se sa razlogom danima pričalo i pisalo u Rumuniji, izmedju prvoplasirane Valčee i drugoplasiranog CSM Bukurešta završena je pobedom aktuelnih šampionki iz prestonice u poslednjoj sekundi, 30-29, ali to nije bilo dovoljno da preuzmu prvo mesto na tabeli zbog poraza od tri razlike u prvom delu sezone na svom terenu 22-19

U usijanoj atmosferi koju su napravili domaći navijači, Valčea je uspevala da odoli naletima gošći čak i kada i kada je Bukurešt poveo 6 golova razlike (20-14 u 41.minutu), konsolidovale su redove i do kraja na krilima sjajne Irine Glibko(12 golova) dovele ekipu Dragana Đukića u situaciju da praktično izgubi titulu. 

Srpski stručnjak je bio u nezavidnoj situaciji zbog neigranja Kristine Neagu, Amande Kurtović i Majde Mehmedović dok je puno rizikovao i sa igranjem Andree Lekić bez dana treninga posle 4 nedelje terapija. Ipak, srpska reprezentativka je odlično predvodila napad Bukurešta, postigla 5 golova, koliko i Omoregie, Cvijić je postigla 4, dok su Lazović i Radičević bile još efikasnije sa 6 odnosno 8 golova. Na kraju sve zajedno nije bilo dovoljno da se stigne do pobede od tri razlike u fantastičnih 15 minuta završnice koju su odigrale domaće rukometašice u čijim je redovima zapažena bila Marija Petrović(2 gola i 2 iznuđena sedmerca).

POGLEDAJTE POSLEDNJI MINUT KADA JE POSTIGNUTO ČAK 5 GOLOVA: 

Do kraja rumunskog prvenstva ostalo je još šest kola uz minimalnu verovatnoću da će Valčea napraviti kiks i propustiti šansu da blistavu sezonu kruniše povratkom šampionskog pehara u svoje vitrine. 

TABELA:

Pos.EkipaJucVEPGMGPGDifVAEAVDEDPtsAPtsDPts
1SCM Rm Valcea1817014923949870100213051
2CSM Bucuresti1716015143951198080242448
3ASC Corona 2010 Brasov181017465455106041181331
4CS Magura Cisnadie18927428431-3712122729
5SCM Craiova179083943922603018927
6CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud17908402417-155040151227
7CS Minaur Baia Mare17818411412-1602118725
8HC Zalau177284514501700221223
9SCM Gloria Buzau17629388401-13511116420
10HC Dunarea Braila186210426448-22521017320
11CSM Slatina186210412434-22422014620
12CSU Cluj-Napoca183015466526-601020369
13CSM Galati181215366460-941101415
14CSM Roman00000000000000

Možda vam se dopadne

Ostavi komentar

Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball

 

Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball