ČUDO IZOSTALO ZA TRI GOLA: Srpkinje slavile u Klužu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ČUDO IZOSTALO ZA TRI GOLA: Srpkinje slavile u Klužu!

ČUDO IZOSTALO ZA TRI GOLA: Srpkinje slavile u Klužu!

Ženska reprezentacija Srbije, pružila je odličnu partiju i savladala selekciju Rumunije 28:24 (11:12) u revanš meču baraža za Svetsko prvenstvo u Danskoj, ali u krajnjem zbiru ostala bez plasmana na veliko takmičenje zbog poraza pre sedam dana u Kraljevu – 32:26.

RUMUNIJA – SRBIJA 24:28 (12:11)

Kluž

Hala „Polivalenta“

Gledalaca – 7.000

RUMUNIJA: Elisei 2/4, Bradeanu 2/5, Bučeči 3(3)/4, Čintoan 1/2, Ćiper, Dedu 11 odbrana, Gajger 3/7,  Hotea, Manea 2/2, Neagu 7(2)/14, Nekita 2/6, Perianu, Preda, Tatar, Vizitu 1/1

SRBIJA: Bandelier 1/3, Georgiev, Janjušević, Kačarević tri odbrane – sedmerac, Krpež 2/3, Liščević 1/1, Žarković, Agbaba, Popović 3(3)/4, Prijović, Radojević 2/2, Radosavljević 1/2, Rajović 6/6, Risović 10 odbrana – tri sedmerca, Stoiljković 6/11, Živković 5(1)/7

KRETANjE REZULTATA: 1:2 (4.) 4:3 (9.) 5:7 (15.) 8:9 (21.) 10:11 (25.) 12:15 (35.) 13:17 (38.) 16:18 (44.) 18:22 (47.) 19:24 (50.) 23:26 (56.) 23:28 (59.)

Od samog starta, izabranice selektora Saše Boškovića, bile su jako motivisane, da pokažu da duel pred 7.000 gledalaca u Klužu neće biti samo formalnost. U tome su u potpunosti uspele, budući da su posle vođstva Rumunki 4:3 u devetom minutu, kontrolisale rezultat gotovo do samog kraja.

Manji broj tehničkih grešaka u odnosu na prvi duel, raspoloženija bekovska linija i bolja partija golmanskog tandema Risović – Kačarević, bili su razlog za najbolju partiju državnog tima od osvajanje srebrne medalje na SP 2013 u Beogradu.

Prvi put na +2, Srbiju je odvela neumorna Sanja Rajović u 15. minutu (7:5). Upravo je srpski pivotmen, uz Jovanu Risović, koja je na startu odbranila dva sedmerca Rumunkama, bila najdominantnija figura prvog poluvremena posle koga su Rumunke otišle na pauzu sa prednošću – 12:11.

To je bilo i poslednje vođstvo Rumunki na meču, jer su Srpkinje u nastavak ušle moćno i lepršavo – serijom 4:0 (15:12) i tako nagovestile borbu do poslednje sekunde za plasman u Dansku. Odbrana je neutralisala najbolju svetsku rukometašicu, Kristinu Neagu, dok su u napadu Jovana Stoiljković i Jelena Živković, odigrale sjajno.

„Zver iz Leskovca“ na poziciji levog beka vezala je četiri gola u nizu, pokazavši raskošan šuterski potencijal i uzevši šou Neagu pred njenom publikom. Prvi put je Srbija bila na +4 u 38. minutu (17:13), a na +5 dvanaest minuta kasnije – 24:19.

Imale su Srpkinje napad za +6 u 51. minutu pri rezultatu 25:20, ali se tada probudila i Neagu, koja je postigla četiri poslednja gola za svoj tim i u poslednjih par minuta uspela da spreči sunovrat pred domaćom publikom.