Danska osvojila prve bodove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Danska osvojila prve bodove!

Danska osvojila prve bodove!

U poslednjem meču drugog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Makedoniji, Danska je došla do pobede nad Francuskom 24:23 (10:13) u neizvesnoj završnici. Iako nam je legendarna francuska golmanka Valeri Nikola, koja se ovde nalazi u ulozi komentatora francuskog Canal +, pre meča rekla da očekuje laku pobedu Danske, i kako su njene zemljakinje, ovako podmlađene, najslabija ekipa u grupi „A", Francuska je bila odlična tokom većeg dela meča, vodila na poluvremenu 13:10, na četrnaest minuta pre kraja 19:18, ali na kraju imala napad za nerešeno, koji nije iskoristila. Kod poraženih, Spincer je bila najefikasnija sa šest golova, a Leynaud je sakupila 14 odbrana (44%). Kod Dankinja, Aaen Gite je postigla sedam golova iz isto toliko šuteva, a Pedersen je imala 42% odbrana (10).