Đer pobedio Krim! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer pobedio Krim!

Đer pobedio Krim!

Konstatujemo i drugi poraz predstavnika Balkana u prvoj utakmici druge faze Lige šampiona. Đer je bio bolji od Krima i odneo je bodove iz Ljubljane posle pobede 35-31. Veče koje su obeležile golmanke Stefanišin(22) i Palinger(20), a upotpunile golovima i lepim potezima Lekić(9) i Gerbic(9) donelo je slavlje mađarskim šampionkama posle bolje odigranog drugog poluvremena. Tačnije, samo 10 minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno da posle 15-15 na poluvremnu, Đer dođe do prve osetne prednosti +6(17-23) koju sa velikim uspehom čuva i dopunjuje u narednih 20 minuta.

Krim Mercator – Đer 31:35 (15:15)

Krim: Triffa (4 odbrane), Stefanišin (22 odbrane), Cerar, Golubić 6, Vergeljuk 5, Mavsar, Damnjanović 4, Bodnjeva 2, Varlec 1, Oder 2, Hrnjič 1, Zrnec, Lekić 9, Mörtel.
Đer: Palinger (20 odbrana), O. Herr, Tomori 7, Deaki 1, Verten 2, Mravikova 7, A. Herr 1, Gerbic 9, Kovacsics 2, Horvath, Mayer 2, Hornyak 1, Rotis-Nagy, Spiridon 3.