Đer poklekao u 10 minuta rumunske rapsodije - Lekić opet pogađa kroz noge (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer poklekao u 10 minuta rumunske rapsodije – Lekić opet pogađa kroz noge (VIDEO)

Fantastičnih 10 minuta Oltchima u drugom poluvremenu, odnosno 10 očajnih minuta Đera, bilo je dovoljno da rumunske šampionke na svom terenu zabeleže pobedu 35-31(13-17) u prvom meču drugog polufinalnog para Lige šampiona. Za razliku od meča u Norveškoj dan ranije, gde je vidjen sudar dve granitne odbrane sa dve izvrsne golmanke, utakmica Đera i Oltchima donela je puno grešaka i srljanje u kojoj su se bolje snašle domaće igračice.

Mađarska ekipa nije blistala ni u prvom poluvremenu kada je imala konstantno vođstvo, ali je u nastavku koncepcija završavanja akcija preko Loke i Amorim potpuno pala u vodu. Dinu je vezala par odbrana, podigla ekipu, što na drugoj strani nisu uradile ni Lunde ni Palinger sa čijom je ulaskom Norvežanin zakasnio, iako ni obe zajedno ne bi zaustavile čiste šuteve iz kontri i polukontri kojima su ih izložile saigračice lako izgubljenim loptama u napadu. Kada je semafor posle 15-tak minuta drugog dela pokazao 29-22 za domaće, bilo je jasno ko ima potpunu kontrolu nad utakmicom. Voina je mudro vodio ekipu i čestim izmenama držao ritam koji je gotovo ista postava Đera samo pratila ne uspevajući da uhvati priključak…

Revanš je zakazan za 7.april u Vespremu.

A da se utakmica ipak upamti po potezu koji će verovatno obeležiti sezonu u Ligi šampiona, pobrinula se Andrea Lekić kada je postigla gol kroz noge u akciji koja je izvedena u poslednjih pet sekundi prvog poluvremena.