Đer savladao Budućnost – Odluka u Podgorici - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer savladao Budućnost – Odluka u Podgorici

Đer savladao Budućnost – Odluka u Podgorici

gRukometašice Budućnosti poražene su u prvoj finala Lige šampiona. Ekipa Đera slavila je rezultatom 29:27 (13:12) pred svojim navijačima. Katrine Lunde Haraldsen sakupila je 20 odbrana, Anita Gerbic upisala 12 golova u domaćoj ekipi. Kod Budućnosti, Klara Voltering zabeležila 16 odbrana, Bojana Popović postigla 14 golova.

Đer – Budućnost 29:27 (13:12)
Hala: „Vesprem arena“.
Gledalaca: 5000.
Sudije: Reber i Flajš (Nemačka).
Sedmerci: Đer 7/7. Budućnost 11/6.
Isključenja: Đer 4, Budućnost 10 minuta.

ĐER: Lunde Haraldsen 20 odbrana – 5 sedmeraca, Radičević 4, Amorim 4, Loke 4, Verten 3, Lekić 2, Gerbic 12/7.

BUDUĆNOST: Voltering 16 odbrana, Popović 14/3, Đokić 3/1, Bulatović K. 3/2, Miljanić 3, Savić 3, Jovetić 1.

Igračice Budućnosti mogu biti zadovoljne ostvarenim rezultatom na vrućem terenu u Mađarskoj. Prvi finalni susret, golgeterskim učinkom obeležile su Anita Gerbic i Bojana Popović. S druge strane, svoje veče imale su i Katrine Lunde Haraldsen i Klara Voltering koje su se istrakle sjajnim odbranama.

Rezultatska klackalica trajala je do 45. minuta utakmice, a tri minuta kasnije domaće rukometašice dolaze do najveće prednosti do 23:18. U finišu susreta, Bojana Popović je svojoj ekipi donela povoljniji rezultat i minus od dva pogotka, pred odlučujući revanš. Odluka o pobedniku ovogodišnje ženske Lige šampiona pašće u Podgorici. Susret je na programu u nedelju, 13. maja sa početkom od 19 časova u dvorani „Morača“.