Đerove "mame" ostavile Vardarke bez boda na dve sekunde pre kraja - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đerove „mame“ ostavile Vardarke bez boda na dve sekunde pre kraja

Đerove „mame“ ostavile Vardarke bez boda na dve sekunde pre kraja

Zorica Radojkovic

Golom Loke na asistenciju Gorbic dve sekunde pre kraja, Đer je pobedio Vardar 28-27(14-17) i tako prekinuo niz od tri uzastopne pobede skopskog tima u Ligi šampiona. Posle perfektnog prvo poluvremena Vardara i lošeg Đera, u nastavku su uloge zamenjene.

Nošene podrškom 5000 navijača u svojoj Audi Areni, domaće su već u 38.minutu golom Tomori stigle do egala, a samo minut kasnije i do predosti 19-18. Od tada do 59.minuta nisu ispustale prednost da bi na 40 sekundi pre kraja Radičević pogodila za izjednačenje, 27-27. Usledio je Ambrošev tajm-aut za akciju koju su sa istekom vremena u delo sprovele već pomenute „mame“ iz Mađarske i Norveške.

Gorbic je bila prvi strelac meča sa 8 golova, a pratila je Loke sa 5.  U redovima Vardara po 4 su postigle Dembele, Radičević i Hmirova.

U poslednjem kolu grupne faze Vardar u meču bez rezultatskog značaja dočekuje Hipo 21.novembra, dok će u Danskoj FCM i Đer odigrati meč za prenošenje bodova u glavnu rundu. Vardar će preneti 4 boda osvojena u pobedama nad Mitjilandom.

Grupa C se spaja sa grupom D, a novi rivali biće Budućnost, Bukurešt i Savehof. Prve četiri ekipe nove grupe plasiraće se u četvrtfinale.