Dinamo prekinuo niz poraza! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Dinamo prekinuo niz poraza!

Dinamo prekinuo niz poraza!

Osim što se Dinamo konačno trgnuo iz rezultataske krize i pobedio Zaječar u Pančevu 29-26, nije bilo drugih iznenađenja 17.kola Super lige za rukometašice. Liderke prvenstva iz Vrnjačke Banje su posle neočekivanog ispadanja iz Kupa lagano savladale su „fenjeraša“ iz Kruševca, Napredak 37-20. Kikinda je pobedila Medicinar u Šapcu 32-24, a Knjaz Miloš, Bor u Boru 36-25. Čačak je na svom terenu bio bolji od Crvene Zvezde 30-22.

Čačak-Crvena Zvezda 30-22(14-9)

Ako izuzmemo motivisanu Cvijić(7 golova) uvek iznova željnu igre i golmanku Živković(17 odbrana) Zvezda je u Čačak došla sa 10 naizgled umornih igračica koje nisu došle da pobede. Publici su delovale kao raštimovan orkestar koji je individualnim akcijama pokušavao da dođe do gola solidne Tošović(14 odbrana). Domaće su na drugoj strani delovale spremno, sveže, prezentujući nešto bržu igru od one na koju smo navikli gledajući naše superligaše. Kuridža je odigrala dobru i efikasnu partiju sa 8 golova, a iskusne Malenović(5) i Vučković(5) nalazile su prostor kada je bilo potrebno da se probiju do zvezdinog gola. Od 4-4 u 11 minutu, Čačanke su ubrzo napravile 8-4 pa i 12-6, tako da se pitanje pobednika nije postavljalo već posle 15-tak minuta igre. U drugom poluvremenu Barbulović je promenio postavu, šansu su dobile devojke koje nisu počele susret, ali to nije uticalo na odnos snaga na terenu tako da je Zvezda ispraćena praznih ruku iz Čačka.