Dinamo u 1/8 finala Kupa EHF! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Dinamo u 1/8 finala Kupa EHF!

Dinamo u 1/8 finala Kupa EHF!

Dinamo Petrohemija iz Pančeva odigrao je nerešeno 29:29(20:18) sa Portugalskom Madeirom u revanš meču trećeg kola EHF Kupa i plasirao se u 1/8 finala zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvom susretu koji je završen rezultatom 33:19.
Gošće iz Portugalije su bile ravnopravan rival većim delom susreta odigranom u Pančevačkoj hali sportova poznatijom kao Strelište pred punim tribinama i više nego bučnim navijačima koji su napravili sjajnu atmosferu. Prvi deo igre pripao je domaćem timu najviše zahvaljujući iskusnoj Biljani Balać koja je još jednom pokazala da je ključni igrač Dinama u odbrani i napadu. Drugo poluvreme donelo je neizvesnost u igri jer je golman gošći vezivala odbranu za odbranom i u 40.minutu Madeira dolazi do izjednačenja 21:21. Rezultatska klackalica se održavala do kraja utakmice delom i zbog poteza trenera Obućine da iz igre izvuče skoro celu prvu postavu i šansu pruži mladjim igračicama. Imao je Dinamo i napad za pobedu, nije ga iskoristio, ali niko nije žalio zbog toga jer je prednost od 14 golova iz prvog meča bila više nego dovoljan razlog za zadovoljstvo i prolaz medju 16 ekipa u EHF Kupu. Tamo su već ozbiljne ekipe sa kojima će i Dinamo i Knjaz Miloš biti na mnogo većim iskušenjima. Nadajmo se da za protivnike neće baš odmah dobiti jače ekipe, jer protivnike čekaju i francuski Mec, ukrajinska ekipa Motor Zaporožje, norveški Bjasen, španska Orsan Elda Prestigio, danski Ikast, madjarski Dunafer i Korneksi Alkoa…

Z.R

Rukometašice Dinama Petrohemije ubedljivo su savladale portugalsku Madeiru 33:19 (18:9), u prvoj utakmici trećeg kola Kupa EHF. Najefikasnija u redovima domaće ekipe, bila je iskusna Biljana Balać sa 14 golova. Revanš meč se igra takođe u Pančevu, već sutra.