KRAJ! Srbija ide kući posle poraza od Slovenije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukometEHF EURO 2022 - ŽENE KRAJ! Srbija ide kući posle poraza od Slovenije!

KRAJ! Srbija ide kući posle poraza od Slovenije!

Neslavno se završila epizoda reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu 2022 u Celju.

Jedno poluvreme nije bilo dovoljno da se eliminiše domaćin 24:27 (13:15), pa će tako Srpkinje, kao i 2020. godine, kući posle samo tri odigrane utakmice.

Vodila je Srbija 10:7, pa 13:10 u 23.minutu, napad je funkcionisao, pogađalo se sa svih pozicija, ali drugo poluvreme nije nastavljeno u istom ritmu.

Poslednji priključak Srbija je imala u 49. minutu na 22:21, ali u poslednjih deset napad je potpuno stao…

Slovenija – Srbija 27-24 (13-15)

Slovenija :  Elizabeth Omoregie 6, Ana Gros 5, Tija Gomilar 4, Natasa Ljepoja 3, Nina Zulic 2, Alja Varagic 2, Tjasa Stanko 2, Tamara Mavsar 2, Nina Zabjek 1, Ema Abina 1.

Srbija : Sanja Radosavljevic 6, Jovana Stoiljkovic 4, Kristina Liscevic 4, Andjela Janjusevic 3, Ana Kojic 2, Jelena Lavko 2, Marija Petrovic 2, Teodora Majkic 1.