ŠTETA: Slovenke se držale 56 minuta protiv Norveške - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukometEHF EURO 2022 - ŽENE ŠTETA: Slovenke se držale 56 minuta protiv Norveške

ŠTETA: Slovenke se držale 56 minuta protiv Norveške

Zorica Radojkovic

Šteta, šteta, šteta! Slovenke su odigrale sjajnih 56 minuta u duelu sa aktuelnim šampionkama Evrope, ali kako to bude, dovoljna je samo jedna greška da se promeni sve.

Držale su se fenomenalno Adžićeve devojke u duelu sa najjačom rukometnom silom, padale na glavu za svaku loptu što je rezultiralo neizvesnošću sve do 4.minuta pred kraj. Gros je petim projektilom donela poslednje izjednačenje kod 23-23, da bi najbolja igračica meča, Reistad (10 golova) u sledećem napadu pogodila za 24-23. U napadu Slovenije za izjednačenje, dodavanje bekova je završilo u autu, a ista Norvežanka pogodila drugi put uzastopno za +2 (25-23). Tajm-aut domaćih nije doneo realizaciju, da bi tačku na plasman Norveške u polufinale stavila Oftedal za 26-23.

NORVEŠKA – SLOVENIJA 26:23 (16:15)

Norveška: Reistad 10, Mork 6, Oftedal 4, Wollik 2, Aardahl, Aune, Breistol i Ingstad po 1.

Slovenija: Gros 5, Ljepoja 4, Klemenčič, Omoregie i Mavsar po 3, Lazović i Zulić po 2, Varagić 1;