TAJAC U ZLATOROGU: Švedska sa +11 utišala Sloveniju - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukometEHF EURO 2022 - ŽENE TAJAC U ZLATOROGU: Švedska sa +11 utišala Sloveniju

TAJAC U ZLATOROGU: Švedska sa +11 utišala Sloveniju

Zorica Radojkovic

Posle blistavog izdanja protiv Danske, Slovenke su meč drugog kola protiv Švedske odigrale daleko ispod svojih mogućnosti. Rastrčana Švedska je na drugoj strani, nastavila tamo gde je stala u utakmici sa Srbijom i potpuno razmontirala odbranu ekipe Dragana Adžića, stigavši na kraju do velikih +11, 33-22

Skandinavke sa najslabijim rukometnim renomeom u velikoj trojci, od starta su bolje hvatale ritam, dok su im domaće igračice nizom tehničkih grešaka i loših procena svesrdno pomagale u tome. I dok se priključak u prvom poluvremenu nekako i uhvatio do isteka 30.minuta (13-14), u nastavku se sve raspalo. Roberts i Hangman su izrešetale slovenački gol sa 8, odnosno 9 golova, dok su se domaće i kada su uspevale da upute šut na gol, jako mučile da savladaju Ride (12 odbrana – 48%).

U poslednjem kolu grupne faze u meču koji će odlučivati o putniku u glavnu rundu, koplja će ukrstiti Slovenija i Srbija.